Aktualności
Życie akademickie
21 Marca
Opublikowano: 2022-03-21

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów z Ukrainy

W ramach projektu „Strefa komfortu” Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej uruchomił bezpłatną pomoc psychologiczną dla studentów z Ukrainy. Profesjonalne wsparcie udzielane jest w języku ukraińskim. 

W ramach projektu „Strefa komfortu PSRP” istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej, bezpłatnej rozmowy online z psychoterapeutami. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego każdy ze specjalistów ma zaplanowane 30 minut. Jest to rozmowa, podczas której specjalista udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wskaże potrzebne informacje. Zakres pomocy obejmuje m.in.: niepokój o bliskich, problemy ze snem czy też sposoby radzenia sobie z lękiem.

Projekt realizowany jest w ramach zadania zleconego przez ministra edukacji i nauki, stąd porady psychologiczne mają charakter bezpłatny. Pomoc udzielana jest w języku ukraińskim. Więcej informacji na temat pomocy psychologicznej znajduje się na stronie internetowej: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua/.

„Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy student ma możliwość skorzystania z indywidualnego wsparcia  online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi można poznać odpowiedzi na nurtujące często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich.

Strona internetowa akcji wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl jest źródłem wiedzy na temat zdrowia psychologicznego. Przez stronę internetową studenci mogą zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zapewniające anonimowość. Dodatkowo na stronie jest opublikowana mapa, która wskazuje miejsca wsparcia, w których studenci mogą szukać pomocy.

MK, źródło: MEiN

Dyskusja (0 komentarzy)