Aktualności
Życie akademickie
22 Sierpnia
Uczestnicy programu One Level Up Źródło: media-provident.pl
Opublikowano: 2019-08-22

Blisko 1700 zgłoszeń na praktyki w Provident Polska

Studenci z najlepszych polskich uczelni wyższych odbywają praktyki w Provident Polska. W trakcie dwumiesięcznego programu „One Level Up” wzmacniają swoje kompetencje w wybranych obszarach oraz zdobywają pierwsze zawodowe doświadczenia pod okiem ekspertów.

Do 13. edycji programu „One Level Up” zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Spośród prawie 1700 aplikacji Provident Polska wybrał 21 osób, które od lipca odbywają praktyki we wskazanych podczas rekrutacji obszarach biznesowych pod okiem indywidualnych opiekunów. Największym zainteresowaniem cieszyły się departamenty: Biura Bankowego (274 zgłoszeń), Działu Księgowości (224 zgłoszenia), Działu Controllingu (173 zgłoszeń) i PR-u (141 zgłoszeń). Letnie praktyki odbywają się zarówno w centrali firmy w Warszawie, jak i w oddziałach regionalnych (Warszawa Praga, Płock i Toruń).

– Tegoroczna edycja programu „One Level Up” okazała się rekordowa. W porównaniu z ubiegłorocznymi edycjami wpłynęło najwięcej aplikacji od studentów chcących zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenia w naszej firmie. To pokazuje, że nasza oferta jest dla nich bardzo atrakcyjna – mówi Katarzyna Lomas, kierownik Biura Personalnego w Provident Polska. – Dwumiesięczny program praktyk to dla studentów doskonała okazja do poszerzania swoich umiejętności pod okiem ekspertów pracujących w Provident Polska. Dbamy o to, aby nasi praktykanci wykonywali kreatywne zadania i zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu, który sami wybrali – dodaje Katarzyna Lomas.

Miła atmosfera i ciekawe benefity

Dla Provident Polska niezwykle ważne jest, aby uczestnicy programu „One Level Up” dobrze czuli się w firmie. Każdemu praktykantowi przysługuje służbowy telefon komórkowy oraz laptop, studenci są objęci także prywatną opieką medyczną.

– Dla uczestników programu przygotowaliśmy szereg działań i materiałów, które pomogły im w zaadaptowaniu się w organizacji. Praktykanci swoją przygodę z Provident Polska zaczęli już 10 czerwca od Dnia Otwartego, podczas którego poznali lepiej struktury firmy oraz siebie nawzajem. Także pierwsze dwa dni praktyk poświęcone zostały na szkolenia wewnętrzne oraz integrację – mówi Katarzyna Lomas. – Ponadto, każdy ze studentów otrzymał tzw. Welcome Box, czyli zestaw materiałów, narzędzi i gadżetów, dzięki którym mogli łatwiej zasymilować się z organizacją – dodaje Katarzyna Lomas.

W trakcie odbywania praktyk na studentów czekają ciekawe i inspirujące działania. Praktykanci mogą poznać członków zarządu i dyrektorów, podczas zorganizowanych specjalnie dla nich śniadań. Natomiast dzięki platformie społecznościowo-grywalizacyjnej Fitqbe mogą stawiać sobie wzajemnie wyzwania sportowe i integrować się z pracownikami firmy.

Ciekawa oferta rozwojowa

Provident Polska przygotował dla zakwalifikowanych osób bogatą ofertę rozwojową. Praktykanci mogą uczestniczyć w wybranych przez siebie szkoleniach z takich obszarów, jak: profesjonalna obsługa klienta, budowanie wizerunku w biznesie, rozwój osobisty czy prezentacje. Ponadto mogą poszerzać swoją wiedzę i korzystać z różnorodnych opcji nauki i inspiracji dzięki dostępowi do Biblioteki Otwartych Możliwości (Bardzo Atrakcyjnych) – platformy rozwojowej w skrócie zwanej BOMBĄ. Jedną z ciekawych opcji, które oferuje BOBMA, są zasoby na platformie e-learningowej, a wśród nich filmy, mini szkolenia, infografiki czy artykuły.

– Do podjęcia decyzji o aplikowaniu na praktyki w Provident Polska zachęciła mnie bogata oferta szkoleń dodatkowych oraz elastyczny czas pracy – mówi Aneta Woszczyk, praktykantka w dziale e-PR. – Udział w dwumiesięcznym programie „One Level Up” to świetnia okazja do poznania specyfiki pracy w dużej międzynarodowej firmie i spotkania z branżowymi ekspertami – podkreśla Aneta Woszczyk.

Karolina Łuczak

Dyskusja (0 komentarzy)