Aktualności
Życie akademickie
28 Sierpnia
Opublikowano: 2017-08-28

Brązowy medal żeńskiej sztafety 4×100 metrów

Żeńska sztafeta 4×100 metrów zdobyła brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polki, biegnące w składzie Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska uzyskały czas 44,19 sek. i przegrały tylko z ekipami Kazachstanu i Szwajcarii.

Biało-czerwone w eliminacjach uzyskały pierwszy czas, a w swojej serii pokonały m.in. biegaczki z Kazachstanu, które w sobotę cieszyły się ze złotego medalu. W finale pobiegły o 0,09 setnych wolniej, niż w eliminacjach.

To już 24. medal polskiej ekipy w Tajpej, a na tym nie koniec, bo na stadionie lekkoatletycznym biało-czerwoni mają jeszcze szanse medalowe, m.in. w biegu sztafet 4×400 metrów, gdzie Polki są jednym z głównych faworytów. Finał w tej konkurencji rozpocznie się o godz. 13.35 czasu polskiego.

Paweł Skraba

Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Więcej informacji na stronie uniwersjada.pl i profilu facebook.com/poluniteam.

Dyskusja (0 komentarzy)