Aktualności
Życie akademickie
04 Stycznia
Opublikowano: 2021-01-04

Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia Krakowska oraz KBF zapraszają na wyjątkowy Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Do końca stycznia na platformie VOD PLAY KRAKÓW można posłuchać kompozycji m.in. Straussa, Dvořáka i Bizeta.

Koncert Noworoczny jest dedykowany służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem: Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cały dochód z biletów zostanie przekazany przez KBF obu placówkom. Bilety-cegiełki można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwiają one dostęp do koncertu na PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu. Ich sprzedaż potrwa przez cały czas dostępności koncertu, tj. do 31 stycznia. Gdyby w tym czasie ktoś chciałby wpłacić większą kwotę niż tę oferowaną w cenie biletów, można to zrobić, dokonując wpłaty bezpośrednio na konta placówek.

Słuchacze koncertu, w czasie którego wystąpią Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, zostaną przeniesieni w klimaty świąteczno-noworoczne dzięki muzyce skomponowanej przez Josefa i Johanna Straussów, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta, Fritza Kreislera i Bélę Kovácsa. Będzie można usłyszeć m.in. takie utwory, jak: Nad pięknym modrym Dunajem, uwerturę do operetki Zemsta nietoperza, Finale z Kwartetu smyczkowego F-dur op. 96 Dvořáka oraz Schön Rosmarin ze zbioru Alt-Wiener Tanzweisen Kreislera.

Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum UJ, Auli Collegium Maius w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dworze UJ w Modlnicy (Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ), w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w szklarni Victoria Ogrodu Botanicznego UJ.

Koncertu można wysłuchać do 31 stycznia na platformie PLAY KRAKÓW.

źródło: UJ

 

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

numer konta: 85 1130 1150 0012 1143 8620 0006

Tytuł przelewu: „Na cele statutowe szpitala”

 

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

numer konta: 43 1130 1150 0012 1146 4720 0020

Tytuł przelewu: „Na cele statutowe szpitala” 

 

ChUKN plakat

 

Dyskusja (0 komentarzy)