Aktualności
Życie akademickie
25 Marca
Opublikowano: 2024-03-25

Chemikalia w czerwcu na Politechnice Śląskiej

Sesja posterowa, wykład popularnonaukowy, a także quizy, międzykierunkowy turniej siatkówki, koncerty kapel studenckich oraz warsztaty i pokazy –Chemikalia: Twoja atomowa uczta wiedzy!” już 21 czerwca na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie łączy konferencję naukową i rozrywkę.

Chemikalia to wydarzenie będące połączeniem konferencji naukowej wraz z częścią „rozrywkową”. Jego celem jest promocja Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej oraz zachęcenie przyszłych kandydatów do aplikowania na kierunki proponowane przez jednostkę.

W części naukowej zaplanowano sesję posterową dyplomantów studiów magisterskich Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej oraz wykład popularnonaukowy. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie chemii i do nawiązania kontaktów z naukowcami. Dodatkowo będzie możliwość spotkania i rozmowy z przedstawicielami firm i przedsiębiorstw chemicznych, którzy zaprezentują swoją ofertą na specjalnie przygotowanych stanowiskach. W ramach części rozrywkowej przewidziano quizy chemiczne, międzykierunkowy turniej siatkówki, koncerty kapel studenckich oraz warsztaty i pokazy chemiczne. Na zakończenie imprezy odbędzie się wspólne grillowanie.

Wydarzenie adresowane jest do studentów i pracowników Politechniki Śląskiej, młodych pasjonatów chemii, a także przyszłych kandydatów na studia na Wydziale Chemicznym. Udział w nim jest bezpłatny.

Chemikalia odbędą się 21 czerwca na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)