Aktualności
Życie akademickie
27 Listopada
www.umg.edu.pl
Opublikowano: 2018-11-27

Chór z UMG zaśpiewa z Andreą Bocellim

26 stycznia przyszłego roku w Ergo Arenie wystąpi Andrea Bocelli. Wraz ze słynnym włoskim tenorem przed 9-tysięczną publicznością zaśpiewa Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 

Andrea Bocelli to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych śpiewaków operowych, wybitnie utalentowany muzyk, kompozytor, instrumentalista i producent muzyczny. który od ponad 20 lat zachwyca publiczność na scenach świata. Artysta może poszczycić się rekordową liczbą sprzedanych płyt w liczbie ponad 75 milionów egzemplarzy oraz prestiżowymi nagrodami (Złoty Glob, World Music Award czy Billboard Latin Music Awards). Śpiewak, znany z hitu „Time to Say Goodbye”, w styczniu wystąpi w gdańskiej Ergo Arenie, gdzie zaśpiewa swoje największe przeboje. Występowi artysty będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna oraz goście specjalni, wśród których znaleźli się chórzyści UMG.

O ich występie podczas koncertu włoskiej gwiazdy zdecydowali organizatorzy, doceniając w ten sposób talent i bogaty dorobek artystyczny zespołu. Występ u boku włoskiego tenora to duże wyróżnienie dla studentów, będą bowiem jedynym chórem, który zaśpiewa tego wieczoru z artystą. To nie jedyny sukces chóru w ostatnim czasie – w tym roku zespół zdobył złoto na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” w Baia Mare, zajął drugie miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż, a także zdobył srebrny dyplom w kategorii „chóry mieszane” na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Musica in Urbe w Bydgoszczy (2018). Utwory w wykonaniu chórzystów z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni znalazły się także w ścieżce dźwiękowej do komedii romantycznej „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego.

Źródło: UMG

 

Dyskusja (0 komentarzy)