Aktualności
Życie akademickie
08 Lutego
Opublikowano: 2017-02-08

Co zrobić, by w jeden dzień rozwinąć swoją ścieżkę zawodową?

Już ponad 10 tys. młodych znalazło w ten sposób wymarzone zatrudnienie. W marcu i kwietniu osiem miast w Polsce po raz kolejny zamieni się w centrum rekrutacji studentów i absolwentów. Ruszają Absolvent Talent Days – największy festiwal kariery młodych w kraju.

Targi pracy i praktyk już dawno przestały być miejscem wymiany propozycji zawodowych, ale zyskały status wielowymiarowego wydarzenia, które w profesjonalny sposób przygotowuje studentów i absolwentów szkół wyższych do budowania swojej kariery zawodowej. Podczas VII edycji Absolvent Talent Days uczestnicy spotkają się z 550 pracodawcami, którzy przy swoich stoiskach przekażą im nie tylko informacje o ofertach, ale także kulturze organizacji oraz możliwościach rozwoju. By wziąć udział, wystarczy pobrać bilet na www.talentdays.pl.

Rozmowa z pracodawcą twarzą w twarz, w swobodnej atmosferze, bez czekania na zaproszenie na rozmowę, zwiększa szanse kandydata w procesie rekrutacji i nie tylko.

– Dla coraz większej liczby studentów i absolwentów udział w targach staje się elementem strategii w drodze na szczyt kariery zawodowej. Uczestnicy mają szansę na to, czego nie da im żadna strona internetowa – bezpośrednią rozmowę na temat firmy i jej oczekiwań wobec kandydatów. To pomaga im już na starcie upewnić się, że stanowisko, na które aplikują, stanie się ich wymarzoną pracą. Tym, którzy dopiero zaczynają studia, pracodawcy mogą podpowiedzieć co zrobić, by za jakiś czas stać się idealnymi kandydatami na praktyki lub staż – mówi Katarzyna Godlewska, COO Grupy Absolvent.pl i główny organizator wydarzenia.

Wśród 4000 ofert pracy i praktyk uczestnicy znajdą propozycje z 50 branż, m.in finansów, księgowości, FMCG czy marketingu, także dla studentów i absolwentów z zagranicy. Według danych Absolvent Talent Days aż 80% uczestników poprzednich edycji dobrze ocenia dopasowanie ofert do ich doświadczenia.

Rozwiń umiejętności zawodowe

Punktem programu cieszącym się niesłabnącym powodzeniem są równolegle prowadzone wystąpienia specjalistów HR czy szefów topowych firm w Polsce. W strefie szkoleniowej Absolvent Talent Days młodzi wezmą udział w 100 otwartych debatach i certyfikowanych szkoleniach career building, skupionych wokół tematyki rekrutacji i umiejętności miękkich. W tym sezonie profesjonalna firma szkoleniowa przeprowadzi również sesję coachingową. Na bezpłatne szkolenia można zapisać się na: www.talentdays.pl.

Organizatorzy wydarzenia – Grupa Absolvent.pl – co sezon wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych. To dlatego podczas wiosennej edycji uczestnicy wydarzeń w Warszawie i Krakowie poznają przedstawicieli mniejszych firm w strefie startupów. To dla nich realna szansa by dołączyć do zespołów najbardziej obiecujących przedsiębiorstw w Polsce.

Często by dostać wymarzoną pracę potrzebne jest dodatkowe wykształcenie. To dlatego Absolvent Talent Days wprowadza w tym sezonie nowość, strefę uczelni, w której młodzi uczestnicy będą mieli szansę poznać bogatą ofertę edukacyjną najpopularniejszych szkół wyższych z ich regionu.

W tym sezonie nie zabraknie także sprawdzonych atrakcji, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem młodych. Uczestnicy będą mogli skonsultować swoje CV ze specjalistami HR top firm, odbyć próbną rozmowę rekrutacyjną, a także bezpłatnie wykonać profesjonalne zdjęcie do aplikacji.

Przed targami pracy i praktyk warto zaopatrzyć się w kilka kopii CV, porządną koszulę i motywację. Dlaczego? Absolvent Talent Days są realną szansą na znalezienie zatrudnienia. Podczas sześciu edycji udało się to 10 tysiącom szczęśliwców. Dołącz do nich!

Absolvent Talent Days odbędą się w 8 miastach:

7 marca 2017 – Gdańsk – ERGO ARENA

14 marca 2017 – Wrocław – Hala Stulecia

16 marca 2017 – Warszawa – PGE Narodowy

21 marca 2017 – Kraków – ICE Kraków

23 marca 2017 – Poznań – MTP

28 marca 2017 – Łódź – EXPO Łódź

30 marca 2017 – Katowice – MCK

4 kwietnia 2017 – Rzeszów – Uniwersytet Rzeszowski

Katarzyna Kamińska

Dyskusja (0 komentarzy)