Aktualności
Życie akademickie
20 Stycznia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-01-20

Data Science na UMCS

Data Science to nowy kierunek studiów II stopnia, który uruchomiono w tym semestrze na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Interdyscyplinarny program studiów, prowadzonych w języku angielskim, pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności w obszarze analityki danych. Zajęcia prowadzą wykładowcy akademiccy i praktycy biznesu.

Kierunek Data Science na UMCS to odpowiedź na szybko rosnące wymagania biznesu w zakresie przetwarzania, analizy, wizualizacji oraz wnioskowania i podejmowania decyzji na podstawie danych. Osoby pracujące w tym obszarze łączą wiedzę i umiejętności z zakresu najnowszych technologii IT, takich jak Big Data, Artificial Intelligence/Machine Learning, czy Internet of Things. Kluczowe jest też rozumienie procesów biznesowych i potrzeb klientów oraz umiejętności komunikacyjne. Liczba ofert pracy dla osób pracujących w obszarze Data Science stale rośnie.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom rynku i pracodawców, UMCS uruchomił nowy kierunek we współpracy z Lingaro – globalną firmą dostarczającą rozwiązania z zakresu Business Intelligence i Data Analytics. W tym semestrze eksperci Lingaro prowadzą ścieżkę „Data Integration for Business Intelligence”.

Dzięki mocnej pozycji na rynku i naszej eksperckiej wiedzy, mamy możliwość współtworzenia nowego kierunku na UMCS. To dla nas istotny krok w budowaniu merytorycznej współpracy z uniwersytetem i studentami – komentuje Filip Merklejn, dyrektor lubelskiego oddziału Lingaro. – Nasi eksperci dzielą się praktyczną wiedzą z zakresu szybko zmieniających się obszarów analityki danych i technologii IT. Wesprzemy także studentów w zdobyciu umiejętności biznesowych potrzebnych we współpracy z klientami z różnych branż – dodaje.

Z kolei dr hab. Mariusz Kicia, dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS, podkreśla, że studenci otrzymają narzędzia do tego, aby odnieść zawodowy sukces w obszarze Data Science.

Połączenie doświadczenia UMCS z pozycją Lingaro jako jednego z liderów analityki danych przekłada się na wysoką wartość i innowacyjność kierunku – zapewnia dziekan WE.

Więcej informacji o kierunku Data Science można znaleźć na stronie internetowej UMCS.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)