Aktualności
Życie akademickie
07 Lutego
Opublikowano: 2020-02-07

Dla kogo są stypendia i jak je znaleźć?

Pochodzisz z małej miejscowości i planujesz rozpocząć studia w innym mieście? Poszukujesz wsparcia na realizację projektów artystycznych lub rozwój kariery sportowej? A może marzysz o studiach za granicą? Zajrzyj na prowadzony przez Fundację Dobra Sieć portal www.mojestypendium.pl 

Na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne, dostępne nie tylko dla uczniów i studentów, ale także m.in. dla osób związanych z konkretną dziedziną nauki, artystów, sportowców, działaczy społecznych. Często barierą w uzyskaniu finansowania na rozwój swoich pasji jest brak wiedzy o programach stypendialnych oraz nieznajomość narzędzi, które mogą pomóc w ich wyszukaniu.

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych. W 2006 roku powstał portal MojeStypendium.pl, w którego bazie od początku istnienia zgromadzono ponad 11 tys. ofert stypendiów, konkursów i staży. W serwisie publikowane są także artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją. Pod koniec ub.r. na portalu pojawił się cykl Kierunek: świat, w którym przybliżane są zagadnienia związane ze studiowaniem za granicą (do tej pory ukazały się artykuły o studiach w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii i Niemczech). Regularnie przygotowujemy zestawienia stypendiów i konkursów o otwartych naborach, kierowanych do konkretnych grup.

Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu i udoskonalaniu programów stypendialnych czy realizację badań „rynku stypendialnego” w Polsce. W 2018 roku zespół przeprowadził kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych, którego wyniki zostały opublikowane w raporcie „Mapa stypendiów II”. Na jego podstawie opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”, w przystępny sposób prezentująca informacje o stypendiach w Polsce.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)