Aktualności
Życie akademickie
13 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-13

Dni Otwarte w Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu organizuje w tym miesiącu Dni Otwarte dla kandydatów na studia. Wydarzenie realizowane będzie w formie konsultacji oraz zajęć online. 

Nauka u Mistrzów, rozwój talentu i uzdolnień, 7 kierunków studiów muzycznych, bogate instrumentarium, liczne koncerty, stypendia zagraniczne, konkursy i przedstawienia talentów studenckich – tak Akademia Muzyczna we Wrocławiu zachęca do studiowania w swoich murach. Chciałbyś zobaczyć jak prowadzone są zajęcia w Akademii? A może wolałbyś poznać pedagogów i zadać im pytania? Temu właśnie służyć będą Dni Otwarte. Odbędą się w kilku terminach.

Najpierw, 17 kwietnia o godz. 13:00, zaplanowano Dni Otwarte Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii. To najlepszy wydział muzyczny w Polsce, który w ostatniej ewaluacji otrzymał kategorię A+! Aby wziąć udział w Dniu Otwartym na tym wydziale należy wypełnić formularz. Na podanego maila zostaną wysłane linki do konkretnych spotkań. Zaplanowano m.in. panele informacyjne z kierownikami katedr i zakładu, prezentację Studia Kompozycji Komputerowej oraz indywidualne konsultacje z pedagogami.

Następnie, w dniach 22–24 kwietnia, odbędą się Dni Otwarte Wydziału Instrumentalnego. Wydział proponuje konsultacje online ze swoimi pedagogami. Wystarczy znaleźć swój instrument lub wybrany przedmiot i umówić się mailowo na indywidualne spotkanie. Może być to wirtualna lekcja, rozmowa, wyjaśnienie wątpliwości, odpowiedź na wszelkie muzyczne pytania.

Kilka tygodni potrwają z kolei Dni Otwarte Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, podczas których będzie można zapoznać się z bogatą ofertą dydaktyczną wydziału, w tym nową specjalnością: animacja kultury! W przypadku tego wydziału nie ma jednej konkretnej daty. Aż do rozpoczęcia egzaminów wstępnych, czyli 24 czerwca 2021 r., chętni mogą umawiać się na rozmowę z wybranymi przez siebie Mistrzami. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: dziekanat4@amkl.edu.pl i… czekać na spotkanie.

Więcej szczegółów na stronie amuz.wroc.ploraz uczelnianych kanałach społecznościowych na Facebooku, Instagramie, YouTube, Twitterze! Akademia Muzyczna we Wrocławiu #BrzmiDobrze!

MK

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)