Aktualności
Życie akademickie
20 Października
Opublikowano: 2022-10-20

Do 6 listopada zgłoszenia do studenckiego programu z obszaru ESG

Ruszył nabór do 19 edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Celem programu adresowanego do studentek i studentów z całego kraju jest budowanie nowych kadr menedżerskich oraz popularyzacja wiedzy w zakresie ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju, a także łączenie biznesu z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy. Rekrutacja trwa do 6 listopada.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to pierwszy w Polsce bezpłatny program edukacyjny z zakresu odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przeznaczony dla studentek i studentów z całego kraju. Udział w półrocznym programie mogą wziąć osoby kształcące się na dowolnym kierunku. Celem inicjatywy jest budowanie nowych kadr menedżerskich oraz popularyzacja wiedzy w zakresie ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju oraz łączenie biznesu z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy.

Przy coraz większej popularności tematyki odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju – również w propozycjach uczelni wyższych – nasz program wciąż pozostaje unikatowy ze względu na możliwości łączenia osób wchodzących na rynek pracy z przedstawicielami i przedstawicielkami biznesu. Osoby uczestniczące w programie mają bezpośredni kontakt z firmami zaawansowanymi w rozwijaniu obszarów związanych z CSR. Oprócz edukacji kładziemy duży nacisk również na networking – podkreśla Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Edukacja w obszarach ESG 

Strategicznym partnerem tegorocznej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu jest Bank BNP Paribas, uznawany za jednego z liderów zrównoważonego rozwoju na polskim rynku. Jego ekspertki i eksperci podzielą się z uczestnikami programu swoją wiedzą i doświadczeniem. Program Ambasadorów i Ambasadorek CSR odbędzie się w roku akademickim 2022/2023 i obejmie sześć zjazdów edukacyjnych. Część merytoryczna programu edukacyjnego obejmie trzy zjazdy online poświęcone następującym ścieżkom tematycznym: E (z ang. environmental – środowisko), S (z ang. social – społeczeństwo), G (z ang. governance – ład korporacyjny). Program jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którzy opiekują się ścieżkami edukacyjnymi.

Dla kogo jest Liga Odpowiedzialnego Biznesu?

Program skierowany jest do studentek i studentów wszystkich kierunków, z całego kraju. Nie jest wymagana szeroka wiedza ani doświadczenie w obszarze odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a jedynie zainteresowanie tą tematyką i chęć związania z nią swojej przyszłości zawodowej. Udział w programie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Osobom spoza Warszawy organizatorzy dofinansowują koszty dojazdu i zapewniają nocleg oraz wyżywienie.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu… i co dalej?

Absolwentki i absolwenci Ligi Odpowiedzialnego Biznesu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w programie edukacyjnym. Już podczas trwania programu, a także po jego zakończeniu, mają szansę nawiązać kontakty z osobami z branży: przedstawicielami i przedstawicielkami firm aktywnych w obszarze odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Mogą zaangażować się w działania i wydarzenia organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Udział w programie to również szansa na odbycie stażu organizowanego przez partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy: przygotować aktualne CV i 4-slajdową prezentację opisującą największy sukces (zawodowy, studencki, prywatny lub z obszaru wolontariatu) oraz wypełnić formularz rekrutacyjny online i dołączyć przygotowane pliki. Termin nadsyłania aplikacji mija 6 listopada. Więcej informacji i zgłoszenia: www.odpowiedzialnybiznes.pl/lob/edycja-2022-2023/.

MK

Rekrutacja LOB 2022 2023 1200x900

Dyskusja (0 komentarzy)