Aktualności
Życie akademickie
18 Marca
Fot. Tomasz Walów
Opublikowano: 2019-03-18

Doktorantka UM we Wrocławiu współtwórczynią gry Antyszczepionkowcy.biz

Antyszczepionkowcy.biz – satyryczna gra karciana pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej, jest już dostępna w klasycznej formie. Jednym z jej patronów honorowych został Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Pomysłodawcami gry są Aleksandra i Jakub Stefaniakowie. Współautorka jest doktorantką w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Gra była do tej pory dostępna w wersji do samodzielnego wydruku na stronie Antyszczepionkowcy.biz, jednak jej twórcy od początku chcieli doprowadzić do wydania jej w klasycznej formie. W tym celu założyli zbiórkę w serwisie crowdfundingowym, która wystartowała 16 marca. W zaledwie 14 minut udało im się osiągnąć cel minimalny, czyli 10 tys. zł. Do dziś ponad 700 darczyńców przekazało na rzecz realizacji gry niemal 60 tys. zł.

Zgodnie z opisem twórców, Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów, zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej. Gracze próbują zdobywać wpływy za wszelką cenę, sprzedając bezużyteczne towary w swoich sklepach internetowych bądź zbierając podpisy i przeforsowując szkodliwe ustawy. Ich działania wpływają na wskaźnik odporności populacyjnej, a z upływem czasu przypadki wystąpienia różnych chorób są coraz niebezpieczniejsze. Może to zaszkodzić samym antyszczepionkowcom… chyba, że sami przezornie się zaszczepią. Produkt obnaża hipokryzję ruchów antyszczepionkowych, edukuje o wartości szczepień ochronnych oraz dostarczy rozrywki.

Wydanie gry zostało połączone z akcją zakupu szczepionek na cele charytatywne. Pierwotnie od każdego zakupionego egzemplarza miała być zakupiona jedna szczepionka. Jako następny z celów zbiórki opublikowano próg, po którego osiągnięciu liczba zakupionych szczepionek zostanie podwojona.

Patronami Honorowymi gry są: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich w Wrocławiu, Dolnośląska Izba Lekarska, Łukasz Durajski – przewodniczący Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia Dawid Ciemięga oraz Marek „Raper GiSu” Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny w latach 2012–2018.

Katarzyna Szulik

Zbiórka na PolakPotrafi.pl

Dyskusja (0 komentarzy)