Aktualności
Życie akademickie
21 Sierpnia
Opublikowano: 2017-08-21

Doktoraty hc w Tarnopolu

Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu na Ukrainie obchodził uroczyście 26 maja swoje 60-lecie. W głównych uroczystościach uczestniczyło ponad 700 gości z 12 państw, w tym z USA i Kanady z państw afrykańskich m.in. z Egiptu, Arabii Saudyjskiej oraz z państw azjatyckich – Pakistanu i Indii.

Podczas tych uroczystości rektor Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu wręczył dwóm naukowcom wyróżnienia doktoratu Honoris Causa, które otrzymali prof. David W. Atkinson z Uniwersytetu MacEwan w Edmonton w Kanadzie i rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej prof. Józef Bergier.

Jak stwierdził prof. Józef Bergier, wydarzenie to było dobrym przykładem promocji naszego kraju, w Białej Podlaskiej i PSW. Dobrze wkomponowuje się też w stałe działania zwiększenia umiędzynarodowienia w uczelni.

Warto przypomnieć, że od nowego roku akademickiego 2017/2018 uczelnia rozpocznie kształcenie w języku angielskim dla obcokrajowców na dwóch kierunkach: pielęgniarstwie oraz turystyce i rekreacji. Rozwijając ideę umiędzynarodowienia Senat PSW podjął decyzję o utworzeniu rocznej Szkoły Nauki Języka Polskiego.

Dyskusja (0 komentarzy)