Aktualności
Życie akademickie
14 Września
Opublikowano: 2017-09-14

Dolnośląski Festiwał Nauki na UE we Wrocławiu

W piątek  22 września 2017 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpocznie się XX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  pod hasłem „Nauka bez granic”.  Rozpocznie się o godzinie 10.00 wykładem pod tytułem „Jak być przedsiębiorczym i założyć własną firmę”.  Podczas kolejnych spotkań będą m.in. zabawy z mikroskopem, będzie można sprawdzić, czy laptop może zaparzyć kawę,  jak się odżywiamy i czy pijemy zdrową wodę .

Organizatorzy chcą udowodnić, że ekonomia wcale nie musi być ani trudna ani nudna, a rachunkowość może być przyjemna. Będą gry, warsztaty, konkursy  i laboratoria.

Uczestnicy imprez festiwalowych poznają  również tajemnice żywności, m.in. dlaczego warto jeść ryby, czy wszystkie warzywa i owoce są tak samo zdrowe, co dzieje się z organizmem człowieka, jeśli nie odżywia się racjonalnie.

Goście będą mogli odwiedzić też Dolnośląskie Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej. Nowoczesny obiekt biblioteki jest połączony z salami dydaktycznymi , konferencyjnymi  i magazynami zbiorów. Do dyspozycji czytelników jest 200 000 woluminów,  290 miejsc do pracy, w tym 21 kabin pracy indywidualnej i grupowej oraz 60 komputerów z oprogramowaniem niezbędnym do pracy naukowej.

Szczegółowy program  imprez  Dolnośląskiego Festiwalu Nauki znajduje się na  stronach www.ue.wroc.pl.

Jolanta Nowacka

Dyskusja (0 komentarzy)