Aktualności
Życie akademickie
13 Lutego
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2023-02-13

Dr Jacek Orzeł powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda powołał dr. Jacka Orła na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Nowy sternik zastąpił na tym stanowisku dr. Pawła Kucha.

Jacek Orzeł jest menedżerem, ekonomistą oraz informatykiem ze specjalizacją w tematyce zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Jest doktorem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej.

Ukończył studia MBA, a także program Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz IESE Uniwersytetu Navarry. Jest również absolwentem informatyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z obszaru bankowości w SGH. Przez całe życie zawodowe zajmuje się różnymi aspektami zarządzania i ekonomii, bezpieczeństwa i ryzyka, w tym zarządzaniem strategicznym. Ekspert ENISA w zakresie ochrony danych osobowych, ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem (w tym cyberbezpieczeństwem), ekspert w zakresie bezpieczeństwa informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, audytor wewnętrzny. Opublikował książkę na temat zarządzania ryzykiem operacyjnym za pomocą instrumentów pochodnych. Jest autorem publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze komercyjnym, jak i publicznym. Przed objęciem stanowiska p.o. dyrektora NCBR był dyrektorem Biura Polityki Bezpieczeństwa w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Rozwoju, Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Głównym Urzędzie Statystycznym, INVEST-BANK S.A., NBP i PFRON.

Dr Jacek Orzeł zastąpił na stanowisku dr. Pawła Kucha, który kierował instytucją od sierpnia 2022 r.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)