Aktualności
Życie akademickie
13 Lipca
Źródło: Uniwersytet SWPS
Opublikowano: 2022-07-13

Dr Wojciech Karczewski z SWPS w Zarządzie EUPHE

Dr Wojciech Karczewski, dyrektor Biura Międzynarodowego Uniwersytetu SWPS i pełnomocnik rektora ds. współpracy międzynarodowej, został powołany do Zarządu European Union of Private Higher Education, reprezentującej niepubliczne uczelnie z całego kontynentu.

EUPHE jest europejską siecią ponad 700 niepublicznych instytucji szkolnictwa wyższego. W podmiotach należących do organizacji kształci się ok. 1,4 mln studentów. EUPHE, z główną siedzibą w Brukseli, reprezentuje interesy uczelni niepublicznych na poziomie europejskim i międzynarodowym oraz w instytucjach Unii Europejskiej, wypracowuje wspólne stanowiska, monitoruje politykę w zakresie szkolnictwa wyższego w UE i jej inicjatyw w tym obszarze, a także stanowią platformę wymiany doświadczeń i standardów dobrej nauki w niepublicznym szkolnictwie wyższym.

Powierzenie stanowiska członka zarządu w European Union of Private Higher Education jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, lecz także odpowiedzialnością. Pokazuje też, jak bardzo wzrosła pozycja Uniwersytetu SWPS na arenie międzynarodowej – komentuje dr Wojciech Karczewski.

Jest ekspertem ds. organizacji i zarządzania, doradcą, menedżerem, a także doktorem nauk o zarządzaniu i jakości. Na Uniwersytecie SWPS pełni funkcję dyrektora Biura Międzynarodowego i pełnomocnika rektora ds. współpracy międzynarodowej. Jest związany z Katedrą Zarządzania i Centrum Badań nad Ekonomiką Miejsc Pamięci. Prowadzi zajęcia z: zarządzania projektami, kompetencji przywódczych, zachowań organizacyjnych, zarządzania organizacją. Wcześniej zarządzał polską i angielską ścieżką kierunku zarządzanie i przywództwo. W orbicie jego zainteresowań naukowych są zachowania ludzi w organizacji, przywództwo w organizacji, motywacja i predyspozycje pracowników. W latach 2006–2020 był pracownikiem firmy konsultingowej Ernst & Young (EY) i firmy telekomunikacyjnej Orange. Jako konsultant i menedżer realizował projekty dla czołowych międzynarodowych korporacji, m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Indiach, Grecji i w Polsce w branżach: finansowej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej i medycznej.

W Zgromadzeniu Ogólnym EUPHE zasiada dwóch innych przedstawicieli Uniwersytetu SWPS: prof. Roman Cieślak i dr hab. Marcin Jacoby. W kadencji 2022–2024 na czele organizacji stoi prof. Joao Redondo.

MK, źródło: SWPS

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Danuta 17.07.2022 09:28

    Brawo! Ogromne wyróżnienie dla polskiego niepublicznego szkolnictwa wyższego!