Aktualności
Życie akademickie
13 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-13

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Co studiować? Gdzie szukać informacji o rekrutacji? Jak wykorzystać czas studiów, żeby wspominać go latami i dobrze przygotować się na wyzwania życia zawodowego? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi będzie można znaleźć podczas Dni Otwartych Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie w formule online odbędzie się w najbliższą sobotę 17 kwietnia.

W programie znajdą się prezentacje specjalnie dla maturzystów oraz panele przygotowane z myślą o osobach, które chcą kontynuować naukę na studiach II stopnia i planują doktorat. Przewodnikami po politechnicznym świecie będą studenci, doktoranci, absolwenci, naukowcy i pracownicy, którzy wyjaśnią, doradzą, opowiedzą o uczelni i realizowanych tu projektach, podzielą się własnymi doświadczeniami, odpowiedzą na pytania.

Plan wydarzenia:

10:00 – 12:00 – Poznaj Politechnikę Warszawską (Facebook i YouTube), w tym m.in.

  • w panelu Po co mi…” wykładowcy opowiedzą, jak wiedzę zdobywaną z myślą o egzaminie maturalnym (i nie tylko) wykorzystywać na studiach;
  • studenckie supermoce – członkowie Samorządu Studentów PW i Rady Kół Naukowych pokażą, na czym polega życie po wykładach;
  • rekrutacyjne ABC, czyli poradnik dla tych, którzy chcą poznać zasady naboru na studia na PW;

12:00 – 15:00 – Poznaj Wydziały i inne jednostki PW oraz organizacje studenckie (MS Teams i Discord)

  • będzie można porozmawiać na żywo ze studentami, przedstawicielami wydziałów, Biurem ds. Przyjęć na Studia i innymi ludźmi tworzącymi społeczność PW; odnośniki do tych spotkań opublikowane zostaną wkrótce.

Szczegóły: www.pw.edu.pl/DrzwiOtwartePW i fb.com/events/275635510836184.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)