Aktualności
Życie akademickie
26 Lutego
Opublikowano: 2019-02-26

Drzwi Otwarte UMCS 2019

Po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera swoje mury i zaprasza na największe wydarzenie skierowane do kandydatów na studia. Drugi dzień kalendarzowej wiosny, 22 marca 2019 r., UMCS przywita Drzwiami Otwartymi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 na Wydziale Ekonomicznym UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie). Na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych odbędą się również wykłady, warsztaty oraz pokazy.

Podczas Drzwi Otwartych UMCS przybliży ofertę edukacyjną uczelni oraz zapozna maturzystów z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Jak co roku przygotowano program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Na każdego odwiedzającego uniwersytet czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera.

Podczas wydarzenia otwarte będą specjalne strefy tematyczne:
strefa edukacji obejmować będzie prezentację oferty edukacyjnej UMCS. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać ze studentami wszystkich wydziałów oraz poznać pełną ofertę kształcenia;
w strefie studenta wszyscy zainteresowani zobaczą, co się dzieje poza salą wykładową i jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano m.in. prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekają pokazy, prezentacje, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji będzie także zwiedzanie planetarium;
strefa HI-TECH pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Grupa Edukacja 3.0 i Neverlight zaprezentują zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką czy programowaniem VR. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach;
strefa rozwoju kompetencji – tutaj odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których nasi specjaliści pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
strefa cudzoziemca to tzw. punkt konsultacyjno-informacyjny prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Program wydarzenia obejmuje również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Jako że okres studencki to nie tylko nauka, uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową uniwersytetu – w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie turniej o Puchar Rektora UMCS.

Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się również finał popularnego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu językowego „Faces of America”. Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody.

Podczas Drzwi Otwartych organizowane będą także wycieczki po kampusie (w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim).

Dodatkowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Katarzyna Skałecka

Dyskusja (0 komentarzy)