Digital Hub firmy Bayer nawiązuje współpracę z dwiema uczelniami kształcącymi najwyższej klasy ekspertów w zakresie IT: Akademią Górniczo–Hutniczą w Krakowie oraz Politechniką Śląską w Gliwicach. Obejmie ona dwa obszary: program staży studenckich w dziedzinie technologii informatycznych oraz wspólne projekty badawczo-rozwojowe.
Digital Hub opracowuje innowacyjne rozwiązania cyfrowe wspierające ochronę zdrowia i rolnictwo. To kluczowe obszary działalności firmy Bayer.
Nasza praca przynosi rzeczywistą zmianę dla świata – w myśl wizji „Health for All, Hunger for None”. Jesteśmy świetnym miejscem dla młodych ludzi zafascynowanych technologiami, którzy oczekują, że ich praca będzie miała znaczenie dla innych, a przy tym chcą związać się z globalną firmą oferującą duże możliwości rozwoju – przekonuje Bogusław Tobiasz, dyrektor Digital Hubu firmy Bayer.
Bayer rozwija już innowacje w zakresie life science we współpracy z wiodącymi na świecie uczelniami technicznymi, takimi jak Massachusetts Institute of Technology. Do tego grona dołączyły: Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Śląska. Digital Hub oferuje studentom zdobywanie doświadczenia i pracę w międzynarodowych zespołach w takich obszarach, jak data science, software engineering, IT security engineering, full-stack engineering, data engineering. Przedsięwzięcie zapewnia elastyczny czas pracy, umożliwiając studentom łączenie nauki na uczelni ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego, konkurencyjne wynagrodzenie, indywidualny program mentoringowy i szkoleniowy. Uruchomione w tym roku centrum charakteryzuje „start-upowa“ atmosfera, bardzo ceniona przez pracowników.
Zapraszamy studentki i studentów ostatnich lat studiów inżynierskich i magisterskich zafascynowanych nowymi technologiami: zaangażowanych, lubiących pracę w zespole i chętnych do podejmowania wyzwań. Po zakończeniu stażu na najlepszych czekać będą miejsca pracy – dodaje Bogusław Tobiasz.
Program wystartuje w 2022 roku: pierwsza grupa studentów rozpocznie staż w marcu, kolejna – w październiku. Udział w nim weźmie kilkudziesięciu stażystów. Przygotowano dla nich 5-miesięczny moduł zawodowo-szkoleniowy. Dodatkowo Digital Hub firmy Bayer planuje realizację wspólnych projektów badawczych w obszarze rozwiązań cyfrowych dla rolnictwa. Ich start przewidziano na trzeci kwartał przyszłego roku.
Współpraca AGH z tak ważnym partnerem z obszaru life science i ochrony zdrowia jest dla nas dużym zaszczytem i wyzwaniem. Będziemy przede wszystkim realizować wspólne projekty badawczo-rozwojowe. Ponadto zależy nam na rozwoju programów studenckich w dziedzinie technologii informatycznych. Jestem także przekonany, że możemy sobie wzajemnie służyć dużym wsparciem eksperckim. Umowę z naszej strony będzie koordynował Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej i w szczególności rozwiązania z obszaru inżynierii biomedycznej mogą okazać się zarówno dla nas, jak i dla firmy Bayer niezwykle ciekawe i przyszłościowe – podkreśla prof. Jerzy Lis, rektor AGH.
Z kolei dr hab. inż. Dariusz Mrozek, prof. PŚl, prodziekan ds. współpracy i rozwoju na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz kierownik Katedry Informatyki Stosowanej, liczy na to, że współpraca zaowocuje ciekawymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.
Pozwoli to pokazać światu, jak silnym potencjałem intelektualnym dysponujemy w kraju. Jestem pewien, że firma Bayer stworzy dla naszych studentów świetne środowisko do rozwoju swojej kariery zawodowej wokół najnowszych technologii i światowych trendów w IT – podkreśla prof. Mrozek.
MK