Aktualności
Życie akademickie
14 Maja
Opublikowano: 2024-05-14

Dyrektor NAWA w „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”

O wsparciu mobilności naukowców, międzynarodowej współpracy akademickiej i wyzwaniach, jakie niesie obecna sytuacja na świecie będzie mowa w najbliższym podcaście „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. Udział w nim weźmie dr Dawid Kostecki, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Transmisja w środę 15 maja. 

„Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” to cykl spotkań organizowanych z inicjatywy prof. Dariusza Jemielniaka, wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk. W rozmowach poruszane są kwestie szkolnictwa wyższego i systemu nauki. Do udziału w podcastach zapraszani są badacze, władze instytucji naukowych, decydenci odpowiedzialni za ten obszar na poziomie ministerialnym.

Gościem kolejnego odcinka będzie dr Dawid Kostecki, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Podczas dyskusji poruszone zostaną m.in. kwestie wsparcia mobilności naukowców z Polski oraz międzynarodowej współpracy akademickiej, która stanowi motor napędowy innowacji, ale również platformę dla wymiany kulturowej i intelektualnej. Omówiona zostanie również rola Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych i pomocy przy realizacji projektów, które przekraczają granice i dyscypliny. Nie zabraknie także podsumowania zakończonego właśnie w Gdańsku I Kongresu Umiędzynarodowienia.

Spotkanie odbędzie się w środę, 15 maja, początek o godz. 18:00. Transmisja na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych FacebookLinkedIn oraz YouTube. Widzowie będą mieli możliwość zadania pytania gościowi podcastu. Patronat medialny nad cyklem „Co tam, PANie, w polityce naukowej?” sprawuje „Forum Akademickie”. Wszystkie poprzednie spotkania można obejrzeć na stronie internetowej PAN.

MK

Strategia umiędzynarodowienia – papierek lakmusowy czy realne narzędzie?

Dyskusja (0 komentarzy)