Aktualności
Życie akademickie
16 Listopada
Opublikowano: 2017-11-16

Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej

17 listopada 2017 r. odbędzie się I edycja Dnia Bieszczadzkiego ,,Jesienią góry są najszczersze”. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, odbędzie się pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż Tadeusza Markowskiego w auli V1 Politechniki Rzeszowskiej (budynek V, al. Powstańców Warszawy 12) w godzinach 11:00-22:00.

Zdaniem Tadeusza Wojnarowskiego, prezesa Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, będzie to doskonała promocja podkarpackiej kultury i tradycji, skierowana do mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia, przy współudziale studentów i pracowników uczelni.

Tym razem Bieszczady przyjeżdżają do Rzeszowa. Podczas Dnia Bieszczadzkiego na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się prezentacje produktów regionalnych, spotkania z poetami, fotografami, pokazy rękodzieła i malarstwa. W tym dniu będzie również ogłoszenie wyników powiatowego konkursu na pracę plastyczną, fotografię i piosenkę turystyczną zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie. Galerię wszystkich prac uczniów będzie można obejrzeć podczas Dnia Bieszczadzkiego oraz w terminie do 24 listopada 2017r. na Politechnice Rzeszowskiej.

Podczas imprezy wystąpią: Agata Rymarowicz z zespołem, grupa Łemkowyna, zespół Żmije, Piotr Rogala „Rogalik” i zespół Grzane Wino. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Ratatam.

W spotkaniu udział wezmą także poeci bieszczadzcy oraz artyści występujący w ramach wolnej sceny. Podczas imprezy mile widziane są stroje bieszczadzkie i turystyczne. Można zabrać gitarę!

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)