Aktualności
Życie akademickie
21 Lutego
Opublikowano: 2018-02-21

EDUAL – II edycja konferencji „Edukacja dualna na potrzeby Przemysłu 4.0”

5 marca 2018 odbędzie się druga edycja konferencji EDUAL. Wydarzenie, jak w roku poprzednim, zgromadzi w Gliwicach przedstawicieli środowiska akademickiego i otoczenia społeczno-gospodarczego, którzy wspólnie dyskutować będą o kształceniu studentów. Konferencja organizowana jest przez Politechnikę Śląską wspólnie z Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

W tym roku, podczas pierwszej sesji, obecni będą rektorzy wszystkich polskich uczelni technicznych, którzy będą uczestniczyli w Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych odbywającej się w tym czasie w Gliwicach. Tegoroczna edycja będzie także szczególna ze względu na to, że prezentowane będzie Śląskie Centrum Przemysłu 4.0, które rozpoczyna oficjalną działalność.

W konferencji udział zapowiedziało wielu gości z zagranicy, którzy zaprezentują przykłady dobrych praktyk w kształceniu dualnym. W ramach konferencji zaplanowano panele tematyczne oraz rozmowy ze studentami biorącymi udział w kształceniu dualnym.

Konferencji będą towarzyszyć XX Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Na oba wydarzenia wstęp będzie wolny. Więcej informacji znaleźć można na stronie konferencji www.edual.pl

Ludwina Żukowska

Dyskusja (0 komentarzy)