Aktualności
Życie akademickie
23 Września
Źródło: Politechnika Białostocka
Opublikowano: 2021-09-23

Egzaminy z języka chińskiego na Politechnice Białostockiej

Politechnika Białostocka uruchamia Centrum Egzaminacyjne HSK. Będzie to jedyne centrum egzaminacyjne języka chińskiego w Polsce północno-wschodniej.

HSK to międzynarodowy, ustandaryzowany test znajomości języka chińskiego. Certyfikaty językowe HSK są uznawane na całym świecie. Ocenia on umiejętności obcokrajowców w posługiwaniu się językiem chińskim w życiu codziennym, akademickim i zawodowym. Państwowe egzaminy ze znajomości języka chińskiego HSK przeprowadza tylko kilka centrów egzaminacyjnych w Polsce: w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Lublinie. Dzięki umowie z Chinese Testing International takie Centrum powstało ostatnio przy Klasie Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej.

Już od pięciu lat przybliżamy kulturę i tradycję Dalekiego Wschodu. Oferujemy kursy języka chińskiego dla dorosłych i dzieci, które kontynuowaliśmy online także w czasie pandemii. Organizujemy także warsztaty i prezentacje. Teraz naszą ofertę rozszerzamy o możliwość przystąpienia do certyfikowanego egzaminu z języka chińskiego HSK – zachęca Krystyna Sitko, kierownik Klasy Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej, Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej.

Warto podkreślić, że do egzaminu HSK można się przygotować, uczestnicząc w kursach językowych w Klasie Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej. Adresowane są do wszystkich zainteresowanych nauką języka i poznaniem kultury chińskiej – dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez nauczycielki oddelegowane z Pekinu. Zapisy trwają do 7 października 2021 r. Szczegóły na stronie internetowej Politechniki Białostockiej.

Pierwsze egzaminy oceniające znajomość języka chińskiego zostaną zorganizowane już w 2022 roku. Można je będzie zdawać w formie stacjonarnej lub zdalnej. Jeśli okres pandemii się przedłuży, to Klasa Konfucjańska PB przeprowadzi specjalną edycję domowych egzaminów online Online Chinese Test (Home Edition).

MK, źródło: PB

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)