Aktualności
Życie akademickie
16 Listopada
Źródło: www.emtc-eu.com
Opublikowano: 2021-11-16

Europejski Dzień Muzykoterapii w AMKL

Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu już po raz siódmy świętuje Europejski Dzień Muzykoterapii. W tym roku wydarzenie odbędzie się 17 listopada w formule online.

W poniedziałek 15 listopada obchodzony był VII Europejski Dzień Muzykoterapii. Święto zostało ustanowione przez Europejską Federację Muzykoterapii. Od samego początku w inicjatywę tę angażuje się Stowarzyszenie Muzykoterapeutów Polskich, a także Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Tegoroczne obchody odbędą się w środę, 17 listopada, a wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w wersji
online (transmisje na kanale YouTube). Na uczestników czeka wykład pt. „Słowem oswojone, czyli co łączy Adama Mickiewicza z Dorotą Terakowską” oraz warsztaty z bezpiecznego wyrażania złości. Na zakończenie zaplanowano wykonanie piosenki „Share your (e)motion” stworzonej specjalnie z okazji VII Europejskiego Dnia Muzykoterapii (inne wykonania, proponowane przez muzykoterapeutów z różnych zakątków Europy, są prezentowane na stronie EMTC).

Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii zrzesza młodych muzykoterapeutów AMKL, którzy chcą poszerzyć dodatkowo swoją wiedzę oraz umiejętności związane z kierunkiem studiów. Efektem ich pracy są nie tylko liczne kongresy i warsztaty, ale również aktywne działania na rzecz społeczności Wrocławia, w postaci koncertów dla podopiecznych Domów Społecznych, Przylądka Nadziei czy szpitali.

Wrocław jest pierwszym ośrodkiem, w którym dzięki inicjatywie prof. Tadeusza Natansona powstały studia z zakresu muzykoterapii. W nadchodzącym roku uczelnia świętuje 50-lecie obecności tej dziedziny w swoich murach. Wiecej o środowym wydarzeniu na profilu SKN Muzykoterapii na Facebooku.

MK

EDM plakat 1

 

Dyskusja (0 komentarzy)