Aktualności
Życie akademickie
03 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-03

Festiwal Mechanika na Politechnice Krakowskiej

Wydział Mechaniczny, największy na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, doczekał się swojego festiwalu. Odbędzie się w dniach 5–9 czerwca. Wśród atrakcji m.in. zlot zabytkowych pojazdów.

Przez wiele lat, co roku, świętowano na wydziale Dzień Mechanika. Tym razem Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego postanowiła rozszerzyć wydarzenie do skali Festiwalu Mechanika. Odbędzie się w dniach 5–9 czerwca. Na wszystkich chętnych czekają liczne atrakcje przybliżające działalność wydziałowych laboratoriów i jednostek.

Na otwarcie przygotowano zlot samochodów zabytkowych, sportowych, tuningowych oraz motocykli. Na parkingu Wydziału Mechanicznego w Czyżynach (al. Jana Pawła II 37) swoje auta zaprezentuje blisko stu wystawców z całej Polski. Zaplanowano także wykłady ekspertów z zakresu motoryzacji (m.in. prof. M. Brzeżański opowie o nowych źródłach napędów w transporcie).

Samochodowych atrakcji będzie więcej. W środę 8 czerwca na parkingu WM dojdzie do wyścigów gokartów. Tego dnia odbędzie się także wystawa prac studentów i absolwentów kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego, a w nowym studiu projektowym – dzień otwarty dla maturzystów. Przygotowano także wystawę i prezentacje kół naukowych.

Ponadto w ramach Festiwalu będzie można zagrać w FIFĘ oraz spróbować jazdy symulatorem wyścigowym (klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1). Rozegrane zostaną także turnieje o puchar dziekana w piłce nożnej i siatkowej (Hala Sportowa Czyżyny). Festiwal zakończy się wielką integracyjną imprezą studencką w klubie Kwadrat.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje na Facebooku.

Wydział Mechaniczny jest największym na Politechnice Krakowskiej. Studiuje na nim około 3 tys. osób. Jednostka zatrudnia 182 nauczycieli akademickich. Wydział dysponuje 141 laboratoriami badawczymi.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)