Aktualności
Życie akademickie
15 Marca
Opublikowano: 2018-03-15

Filmowe sukcesy Marcina Borchardta, doktoranta UG

Film Beksińscy. Album wideofoniczny w reżyserii Marcina Borchardta otrzymał nominację Polskiej Akademii Filmowej do nagrody Orły 2017 w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”.

Przyznawane po raz dwudziesty „Orły” to najważniejsze nagrody filmowe w Polsce. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbędzie się 26 marca o godz. 20.00 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Marcin Borchardt został również uhonorowany nagrodą w plebiscycie organizowanym przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – „Pomorski Sztorm 2017” w kategorii „Człowiek roku w kulturze”. Reżyser otrzymał również nominację do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński 2017 w kategorii „Kreacja artystyczna”. Laureatów tegorocznej nagrody poznamy podczas uroczystej gali 16 kwietnia, o godzinie 18.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W najbliższych tygodniach film Beksińscy. Album wideofoniczny będzie pokazywany na wielu festiwalach, m.in. New York Film Festivals and TV Awards w Las Vegas, Hot Docs Canadian International Documentary Film Festival w Toronto, 11. Edycji Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie oraz filmPOLSKA organizowanego przez Polnisches Institut w Berlinie.

Monika Rogo

Dyskusja (0 komentarzy)