Aktualności
Życie akademickie
04 Października
Opublikowano: 2022-10-04

Firma Kearney zaprasza studentki zainteresowane konsultingiem

European Women Recruiting Event to wydarzenie organizowane w ramach prowadzonego przez firmę Kearney międzynarodowego programu GAIN, którego celem jest wspieranie różnorodności w miejscu pracy. Zapisy dla studentek kończących studia pierwszego stopnia lub magisterskie trwają do 5 października.

Międzynarodowa firma doradztwa strategicznego Kearney rusza z nowym ogólnoeuropejskim projektem  skierowanym do kobiet. European Women Recruiting Event to bezpłatne wydarzenie organizowane w ramach międzynarodowego programu GAIN (Gender Alliance and Inclusion Network), którego celem jest wspieranie różnorodności w miejscu pracy. Myślą przewodnią spotkania, które odbędzie się 20 października w warszawskim biurze firmy, będzie ścieżka rozwojowa kobiet w konsultingu.

Okres studiów i pierwsze doświadczenia zawodowe to często kluczowy moment w rozwoju kariery, dlatego Kearney kieruje swoje zaproszenie do studentek oraz młodych profesjonalistek. Woman Recruiting Event odbędzie się w 12 biurach firmy w całej Europie. W trakcie wydarzenia jego uczestniczki będą mogły zapoznać się ze specyfiką pracy w branży konsultingowej oraz z bliska zobaczyć jak wygląda świat doradztwa strategicznego.

W trakcie pierwszej części spotkania – „My Way” – doświadczone konsultantki Kearney opowiedzą o tym, jak wyglądała ich ścieżka wejścia do zawodu oraz dalszy rozwój kariery. W kolejnym panelu uczestniczki wydarzenia w towarzystwie managerek z lokalnych biur firmy wezmą udział w warsztatach poświęconych m.in. umiejętnościom rozwiązywania problemów. Na koniec zaplanowano networkingowy cocktail, podczas którego młode profesjonalistki zapoznają się z lokalną specyfiką pracy w branży.

Różnorodność to dziś bardzo istotne zagadnienie dotyczące każdego miejsca pracy. Powinna być ona nie tylko akceptowana, ale i ceniona. Zróżnicowane środowisko pracy oznacza więcej punktów widzenia, a tym samym większy potencjał, jeśli chodzi o stawianie czoła zawodowym wyzwaniom. Kearney od dawna angażuje się w proces wyrównywania szans wszystkich swoich pracowników niezależnie od płci, a nowy projekt skierowany wyłącznie dla kobiet jest tego wyrazem – mówi Marta Szostak, dyrektorka w warszawskim biurze Kearney.

European Women Recruiting Event jest częścią prowadzonego przez Kearney programu GAIN. Jego celem jest zwiększenie udziału kobiet zatrudnionych w firmie, także na stanowiskach kierowniczych, poprzez wdrażanie konkretnych działań z obszaru HR. Począwszy od rekrutacji, mentoringu dla przyszłych rekrutów i stażystek po wirtualne spotkania edukacyjne dla studentek chcących rozpocząć pracę w konsultingu.

Wydarzenie adresowane jest do studentek kończących studia pierwszego stopnia lub magisterskie. Odbędzie się 20 października w godzinach 14:00–20:00. Zapisy tylko do 5 października poprzez stronę: www.kearney.com.

Kearney to działająca od 1926 roku firma konsultingowa, zapewniająca strategiczne doradztwo największym na świecie przedsiębiorstwom, agencjom rządowym oraz organizacjom non-profit. Na polskim rynku specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla branż takich jak m.in.: finanse i bankowość, handel i dobra konsumenckie, telekomunikacja, energetyka, przemysł ciężki (chemia i górnictwo) oraz transport i logistyka (lotnictwo i kolejnictwo).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)