Aktualności
Życie akademickie
10 Października
Opublikowano: 2022-10-10

Forum Kultury Studenckiej rusza w Polskę

Kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń w 14 miastach czeka na uczestników Forum Kultury Studenckiej. W tym roku cykl imprez odbywa się pod hasłem „ŻAKART – edukacyjny wymiar kultury studenckiej”.

Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej to projekt zainicjowany przed trzema laty przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ma na celu ożywienie kultury studenckiej poprzez m.in. integrację ośrodków zajmujących się tą gałęzią artystycznej działalności. W ubiegłym roku doszło do spotkania tych grup w lubelskiej Chatce Żaka. Przez trzy dni swoje talenty muzyczne, teatralne, taneczne, filmowe, a także w visual art czy lifestyle’u prezentowało ponad 150 młodych artystów z całej Polski. Zorganizowano 57 występów, seansów, wystaw, warsztatów i paneli dyskusyjnych. W tych ostatnich głos zabrało 25 przedstawicieli instytucji centralnych i samorządowych oraz organizacji studenckich. W sumie w Forum wzięło udział blisko 300 osób.

W tym roku formuła wydarzenia będzie nieco inna. Będzie miało charakter mobilny, a imprezy w jego ramach odbędą się w całym kraju. Zespoły artystyczne działające w 14 ośrodkach akademickich ruszą w Polskę, by zaprezentować swoje dokonania w innych jednostkach skupionych w Forum. Na uczestników, tak jak przed rokiem, czekają występy artystyczne, warsztaty, prelekcje i spotkania. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest w pełni darmowy!

Ta kulturalna wymiana odbywać się będzie w październiku i listopadzie. Podsumowanie tegorocznej edycji, przebiegającej pod hasłem „ŻAKART – edukacyjny wymiar kultury studenckiej”, zaplanowano pod koniec listopada w Chatce Żaka. Szczegółowy rozkład jazdy na profilu FKS na Facebooku.

Forum Kultury Studenckiej tworzą następujące instytucje: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie, Akademickie Centrum Kultury „Alternator” Uniwersytetu Gdańskiego, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademickie Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej, Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” Politechniki Śląskiej w Gliwicach; Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Centrum Nauki i Kultury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej, Strefa Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego; Studenckie Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Uczelniany Ośrodek Kultury Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)