Aktualności
Życie akademickie
17 Kwietnia
Źródło: UPP
Opublikowano: 2020-04-17

Historyczna obrona online studentów anglojęzycznych

Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przeprowadzono po raz pierwszy egzamin magisterski studentów anglojęzycznych w systemie online.

Czterech dyplomantów kierunku Environmental Engineering and Protection: Mbah Jasper Tembeck z Kamerunu, Arlinda Cakaj z Kosowa, Yanchu Chen i Tongxin Wang z Chin przystąpiło do egzaminu za pomocą platformy Zoom. Studenci zostali zmuszeni do pozostania w Polsce dłużej niż przewidywali w związku z epidemią koronawirusa. Pierwotny termin obrony ustalony był na 17 marca, ale nie udało się go zorganizować w standardowych warunkach. Czas mijał, a studenci czekali na wyznaczenie kolejnego terminu i powrót do domu. W międzyczasie poszukiwali pracy czy wolnego stanowiska na studiach doktoranckich. Do tego potrzebne były jednak ukończone studia magisterskie wraz z uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.

– Nie mogliśmy zostawić ich bez możliwości rozwoju kariery zawodowej czy naukowej – mówi dr hab. inż. Klaudia Borowiak, prof. UPP, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej – Przeprowadziliśmy zatem egzamin zdalnie. Procedura egzaminacyjna przebiegała identycznie, jakbyśmy siedzieli na sali obok siebie. Porządku przebiegu obron pilnowała prodziekan ds. studiów dr inż. Anna Szymczak-Graczyk, skrupulatnie na bieżąco wypełniając protokoły egzaminacyjne.

W określonych godzinach logowali się dyplomanci, ich promotorzy i recenzenci. Stali członkowie komisji: prof. dr hab. Jean Diatta, prof. Klaudia Borowiak i dr hab. Rafał Stasik koordynowali przebieg egzaminu z zakresu materiału ze studiów. Wszystko przebiegło pomyślnie. Studenci zaprezentowali wyniki swoich prac, odpowiadali na pytania do pracy i pytania egzaminacyjne. Na koniec nastąpiło ogłoszenie wyników.

– Zaprosiliśmy dyplomantów, ich przyjaciół i rodziny – opowiada prof. Klaudia Borowiak – Atmosfera była uroczysta i optymistyczna, bo wszyscy uzyskali bardzo dobre wyniki.

Iwona Cieślik, źródło: UPP

Dyskusja (0 komentarzy)