Aktualności
Życie akademickie
01 Lutego
Opublikowano: 2017-02-01

Inauguracja Akademickich Mistrzostw Polski

22 stycznia w lubelskim Hotelu Victoria zainaugurowano Akademickie Mistrzostwa Polski 2016/2017. Rozdano medale w rywalizacji szachowej.

W lubelskich zawodach wzięło udział ponad 300 uczestników i uczestniczek, reprezentujących 44 uczelnie z całej Polski. Poprawiono tym samym rekord z 2016 roku, kiedy do rywalizacji przystąpiło 37 uczelni.

W kobiecej rywalizacji indywidualnej zwyciężyła Klaudia Kulon z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kulon w ostatnich czterech latach tylko przed rokiem nie wywalczyła złotego medalu. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Maciej Klekowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dla Klekowskiego to już trzeci złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w karierze i drugi z rzędu.

W turnieju drużynowym tryumfował Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, który wygrał wszystkie dziewięć meczów, co zdarzyło się po raz pierwszy od 2010 roku. Srebro zdobył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, zaś brąz przypadł Politechnice Warszawskiej. W generalnej klasyfikacji drużynowej również zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przed Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, ale trzecie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski.

– Jak zawsze poziom był wyrównany. Było kilka niespodzianek w turnieju drużynowym. Na szczęście wpadki nas ominęły. Wreszcie mieliśmy najlepszy numer startowy na liście drużyn i to pomogło nam zwyciężyć – mówił dla AZS Lublin Piotr Piesik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Grzegorz Rekiel

(Źródło: Akademicki Związek Sportowy)

Dyskusja (0 komentarzy)