Aktualności
Życie akademickie
16 Kwietnia
Źródło: iis-conference.lublin.eu/
Opublikowano: 2018-04-16

Integrating international students: perspectives from cities, civil society and academia 2.0

W dniach 19-20 kwietnia 2018 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona integracji studentów zagranicznych „Integrating international students: perspectives from cities, civil society and academia 2.0”. Jedyna taka konferencja poświęcona tematowi integracji studentów zagranicznych, nie tylko w środowisku lokalnym Lublina, ale w skali ogólnopolskiej.

Zagraniczni goście z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, a także przedstawiciele miast i uczelni z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Krakowa, Warszawy i Białegostoku, spotkają się w Lublinie, aby wymienić swoje poglądy w dyskusjach oraz warsztatach, angażując przy tym do aktywności pozostałych uczestników wydarzenia.

Podczas dwudniowych obrad omówione zostaną tematy dotyczące integracji studentów zagranicznych oraz przeprowadzone warsztaty eksperckie. Wśród zaproszonych gości są paneliści z różnych krajów, zaangażowani w integrację studentów zagranicznych w nowych środowiskach, a także sami studenci zagraniczni studiujący w Polsce. Przedstawią oni swoje stanowiska w oparciu o różnorodność doświadczeń związanych ze studentami z całego świata.

Konferencja po raz drugi odbędzie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Językiem konferencji jest język angielski.

Więcej informacji: http://iis-conference.lublin.eu.

Dyskusja (0 komentarzy)