Aktualności
Życie akademickie
25 Listopada
Opublikowano: 2022-11-25

IT Power Women – nowy program dla studentek

Trwa rekrutacja do programu mentoringowego „IT Power Women”. To przedsięwzięcie mające wspierać studentki kierunków informatycznych i pokrewnych w zaplanowaniu kariery i osiągnięciu sukcesu w branży IT.

Program został uruchomiony przez Lingaro Group. W jego ramach studentki będą mogły skorzystać z indywidualnych spotkań z doświadczoną mentorką, warsztatu HR dotyczącego przygotowania się do procesów rekrutacji, a także wezmą udział w dwóch spotkaniach (online) w międzynarodowym gronie mentorek i mentee – z Polski i Filipin.

W gronie 15 mentorek znalazły się doświadczone menadżerki i ekspertki Lingaro Group, przygotowane do prowadzenia spotkań mentoringowych. Inicjatywa ma na celu wsparcie uczestniczek w poznaniu możliwości rozwoju w IT i stworzeniu planu pierwszych etapów kariery czy w zdefiniowaniu swoich mocnych stron.

Potrzeby studentek mogą oczywiście być różne, jako mentorki postaramy się na nie jak najlepiej
odpowiedzieć – zapowiada Kinga Łobejko-Janik, BI Developer & Lead Consultant, która pracę w Lingaro
Group łączy z prowadzeniem zajęć akademickich na lubelskich uczelniach: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. – Studentki będą miały okazję zadać nam wszelkie nurtujące je pytania dotyczące pracy i kariery w IT, a także zacząć tworzyć lub poszerzyć swoją sieć kontaktów zawodowych w branży – dodaje.

Program mentoringu „IT Power Women” skierowany do studentek to nowość w ramach działań Lingaro Group dla zrównoważonego rozwoju.

Projekt realizujemy w ramach wspierania jednego z 17 celów zdefiniowanych przez ONZ – Równość płci. Odsetek kobiet w branży IT stopniowo się zwiększa, przy czym oczywiście jest nadal wiele możliwości działania na rzecz przyspieszenia tego procesu, również dla pracodawców – zauważa Agata Szacka, Employer Branding Leader w Lingaro Group.

Informacje o programie, sylwetki mentorek i formularz aplikacyjny znajdują się na stronie internetowej „IT Power Women”.

Lingaro Group specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Data Science, AI, Data Analytics, Big Data, Business Intelligence. W biurach w Warszawie, Lublinie, Zurychu, Manili, Cincinnati i Singapurze zatrudnia ponad 1400 osób.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)