Aktualności
Życie akademickie
14 Lutego
Opublikowano: 2023-02-14

Jak czytać naturę?

Jak czytać naturę? – odpowie podczas najbliższego spotkania z cyklu „Przybij piątkę nauce” dr Łukasz Lamża. Wykład online odbędzie się w najbliższą środę, 15 lutego.

Hasłem przewodnim IV edycji cyklu organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest „Razem na rzecz lepszego jutra”. W tym roku wykłady poświęcone są klimatowi, jego zmianom, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też transformacji cyfrowej. Prelegenci przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego.

Podczas najbliższego spotkania, w środę 15 lutego, słuchacze poznają skuteczne metody poznawania świata. Ponadto dowiedzą się, jak dziennikarz naukowy czyta naukę i w jaki sposób dowiaduje się nowych rzeczy na tematy, takie jak: technologia, medycyna i wszystko, co nas otacza.

Dr Łukasz Lamża jest popularyzatorem nauki, wykładowcą, autorem artykułów popularnonaukowych. Tworzy program „Czytamy Naturę” publikowany na prowadzonym na YouTube kanale Copernicus Center for Interdisciplinary Studies. Napisał książki: „Przekrój przez Wszechświat”, „Granice Kosmosu – granice kosmologii”, „Wszechświat krok po kroku”.

Jego wykład odbędzie się w środę, 15 lutegoo godz. 18:00 w formule online. Transmisja na kanale YouTube WSIiZ. Po wykładzie przewidziano sesję pytań od internautów. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)