Aktualności
Życie akademickie
04 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-04

Jak opracować skuteczną politykę naukową na uczelni?

Od czego zacząć i jakie są kolejne kroki w przygotowaniu skutecznej polityki naukowej na uczelni? Jak monitorować jej wdrożenie polityki i zmierzyć sukces? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać 11 kwietnia podczas bezpłatnego webinaru organizowanego przez Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego.

Wydarzenie adresowane jest do osób odpowiedzianych za obszar naukowy w uczelniach, instytutach PAN i instytutach naukowych (w tym międzynarodowych), ze szczególnym uwzględnieniem osób zarządzających działalnością naukową i rozwojem badań naukowych. Poświęcone będzie praktycznym elementom tworzenia polityki naukowej w tego typu instytucjach.

Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak identyfikować obszary wymagające modyfikacji lub całkowicie nowego podejścia w dążeniu danej jednostki do doskonałości naukowej. Ponadto zapoznają się z rozwiązaniami wykorzystywanymi z sukcesem w innych instytucjach naukowych (w tym case study włoskiej uczelni Ca’ Foscari University of Venice) oraz poznają szczegółowe wytyczne w kształtowaniu strategii rozwoju badań naukowych.

Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Świerk, ekspertka ds. zarządzania działalnością naukową. Doradza w zakresie budowania strategii rozwoju badań naukowych, optymalizacji procesów zarządzania nauką oraz doskonalenia procedur wewnętrznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu przygotowywania uczelni do ewaluacji jakości działalności naukowej. Jest autorką pierwszego w Polsce szkolenia e-learningowego nt. jakości działalności naukowej.

Zawodowo związana jest z Uniwersytetem Gdańskim, na którym od 8 lat zarządza Biurem Nauki. Od 2016 r. pełni funkcję pełnomocnika ds. otwartego dostępu. Przygotowywała Instytucjonalną Politykę Otwartego Dostępu UG oraz nowy system identyfikacji publikacji i dorobku pracowników w systemie OMEGA. Jest również certyfikowaną audytorką UE w zakresie HR Excellence in Research oraz Horyzont 2020.

Webinar rozpocznie się 11 kwietnia o godz. 15:00 i potrwa 45 minut. Bezpłatna rejestracja: https://bit.ly/webinar_IRSW.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)