Aktualności
Życie akademickie
20 Lipca
Opublikowano: 2022-07-20

Jak złożyć wniosek w konkursach ERC? – szkolenie

Jak złożyć wniosek w najbliższych konkursach European Research Council? Temu zagadnieniu poświęcone będzie kolejne webinarium z udziałem ekspertów Działu Krajowego Punktu Kontaktowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Kilka dni temu Komisja Europejska zatwierdziła harmonogram konkursów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych na rok 2023. Ponad tysiąc naukowców może liczyć na granty o łącznej wysokości 2,2 mld euro. Wystartowały już nowe edycje Starting Grants i Synergy Grants. Pomocą w składaniu wniosków w konkursach ERC służy Dział Krajowego Punktu Kontaktowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 

W czwartek, 28 lipca, zaplanowano szkolenie online dotyczące tej tematyki. Podczas spotkania omówione zostaną:

  • rodzaje grantów ERC;
  • nowości w konkursach z 2023 roku;
  • kryteria składania wniosku;
  • wskazówki dotyczące napisania części B1 i B2 wniosku.
  • wsparcie w ramach ERC Mentoring Initiative.

Webinarium z udziałem ekspertek DKPK NCBR: Magdaleny Chomickiej oraz Karoliny Organiściak-Rakowskiej odbędzie się 28 lipca w godzinach 10:00-13:00. Konieczna jest rejestracja na wydarzenie.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia ruszyła ERC Mentoring Initiative, której celem jest wsparcie polskich naukowców w przygotowaniu jak najlepszych wniosków o granty European Research Council. Utworzono bazę mentorów, w której znaleźli się laureaci i laureatki grantów ERC oraz naukowcy i naukowczynie, którzy wcześniej zasiadali w panelach oceniających wnioski o granty ERC. Jak poinformował DKPK NCBR, będący krajowym koordynatorem inicjatywy, do tej pory nawiązano kontakt 25 polskich naukowców z mentorami.

Od 2007 roku do 21 krajowych instytucji trafiło już 60 grantów ERC wszystkich kategorii, w tym 37 Starting Grants, 12 Consolidator Grants, 7 Advanced Grants, 3 Proof of Concept Grants i 1 Synergy Grant. W ostatnich dniach granty otrzymało dwóch polskich naukowców: dr hab. Dawid Pinkowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego i prof. Andrzej Indrzejczak z Uniwersytetu Łódzkiego.

MK, źródło: DKPK NCBR

Dyskusja (0 komentarzy)