Aktualności
Życie akademickie
19 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-19

Kariera w kraju czy za granicą? Rekrutacja do „Go4Poland – Wybierz Polskę!”

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Jego celem jest wsparcie polskich studentów i absolwentów zagranicznych szkół wyższych w rozwinięciu kariery zawodowej w Polsce.

Zostać za granicą czy wracać do Polski? Część polskich studentów uczących się poza krajem, ma jeszcze przed sobą podjęcie tej decyzji. Inni są zdecydowani, by rozpocząć pracę zawodową w Polsce, potrzebują tylko wsparcia, by zacząć. „Go4Poland” pomaga i jednym, i drugim. W dotychczasowych edycjach aż 900 polskich studentów oraz absolwentów zagranicznych uczelni otrzymało możliwość wsparcia w wejściu na rynek pracy w Polsce. W tym roku do tej grupy dołączą kolejne osoby.  

Wszystkie elementy projektu – staże oferowane przez partnerów, program mentoringowy, Letnia Szkoła „Go4Poland” oraz konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”, która wieńczy każdą edycję – są pozytywnie oceniane przez uczestników. Przede wszystkim dlatego, że są nastawione na przekazywanie praktycznych wskazówek, gdy podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące kariery zawodowej, a także dają możliwość  czerpania wiedzy od cenionych ekspertów branżowych – komentuje Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW.

Od początku trwania Programu, aż 900 polskich studentów oraz absolwentów zagranicznych uczelniotrzymało możliwość wsparcia w wejściu na rynek pracy w Polsce. W tym roku do tej grupy dołączą kolejne osoby. Co na nie czeka?

Osoby biorące udział w tegorocznej odsłonie, podobnie jak w latach ubiegłych, zdobędą wiedzę i doświadczenie podczas płatnych staży, odbywających się w okresie letnim. Wybór stażystów odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. „Go4Poland” to również program mentorski, czyli spotkania „1 na 1”, w których mentor przekazuje studentowi swoje know-how z danego obszaru, porady, których młody człowiek nie znajdzie w sieci.

Spotkania z mentorami to ważny element projektu. Nasi partnerzy są nastawieni na przekazywanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą odnaleźć się na polskim rynku pracy i zdefiniować przyszłą drogą zawodową. Uczestnicy chętnie korzystają z tej możliwości uzyskania wglądu w to, jak działa biznes w Polsce i zdobycia cennego doświadczenia, zanim na dobre rozpoczną pracę – przyznaje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”.

Przedstawiciele „Go4Poland” są stale obecni na największych europejskich wydarzeniach skupiających polskich studentów na zagranicznych uczelniach, takich jak Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Holandii czy LSE SU Polish Economic Forum. Fundacja GPW jest partnerem tych wydarzeń, a wielu spośród organizatorów to byli uczestnicy programu.

Letnia Szkoła i konferencja

Od kilku lat znakiem rozpoznawczym programu jest również „Letnia Szkoła Go4Poland”, czyli 7 dni intensywnych warsztatów i spotkań z ekspertami z zakresu ekonomii, świata finansów i branż, w których działają partnerzy projektu – przedstawicielami firm mających wpływ na zmiany i wydarzenia gospodarcze w Polsce.

Tradycyjnie już każdą edycję programu kończy wrześniowa konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”. Wystąpienia i spotkania ze specjalistami rynku kapitałowego, ekspertami z obszaru dyplomacji, komunikacji oraz biznesu to podsumowanie projektu, które każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Uczestnicy „Go4Poland” podkreślają, że udział w programie dał im możliwość nawiązania kontaktów zarówno ze swoimi rówieśnikami w podobnej sytuacji życiowej, jak i potencjalnymi pracodawcami, zyskali cenne wskazówki i praktyczną wiedzę, niedostępną w sieci czy w gotowych opracowaniach, co świadczy o dużej wartości projektu i jego realnym wsparciu młodych Polaków studiujących za granicą w rozwoju zawodowym i zachęcaniu ich do startu kariery w kraju – komentuje Marta Dobrzyńska.

Harmonogram IX edycji programu „Go4Poland” oraz szczegółowe informacje dla uczestników (także na temat rekrutacji) oraz patronów znajdują się na stronie: www.go4poland.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)