Aktualności
Życie akademickie
21 Maja
Opublikowano: 2020-05-21

Katedra Fizjologii SUM w projekcie „World Wide Neuro”

Katedra Fizjologii Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dołączyła do prestiżowego międzynarodowego projektu o nazwie „World Wide Neuro”, zainicjowanego przez Uniwersytet Oxfordzki.

Celem projektu jest stworzenie globalnej platformy seminariów naukowych z zakresu szeroko pojętej tematyki neuroscience. Do udziału w nim zgłosili się do tej pory naukowcy z 20 renomowanych międzynarodowych ośrodków badawczych, m.in. z Ohio State University, University of Sussex, Princeton University czy Université de Genève. Właśnie dołączył do nich Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, reprezentowany przez pracowników laboratorium okulistyki eksperymentalnej (Visual Neuroscience).

Polscy naukowcy zajmą się organizacją cyklu seminariów pod tytułem „neuroEYEscience” w dziedzinie najnowszych badań nad siatkówką i nerwem wzrokowym, a szczególnie dotyczących tematów neuroprotekcji, neuroregeneracji, zastosowania najnowszych odkryć naukowych w medycynie klinicznej oraz poruszających najnowsze trendy w neurookulistyce klinicznej.

W ramach „neuroEYEscience” odbędą się wykłady m.in. prof. dr hab. n. med. Doroty Pojdy-Wilczek, dr n. med. Adriana Smędowskiego, a także prof. Rogera D. Trauba z Columbia University i prof. Marialaury Amadio z Università di Pavia. Kalendarz i tematykę seminariów można śledzić na stronie internetowej projektu. Udział w seminariach jest otwarty i bezpłatny w ramach kanału YouTube neuroEYEscience.

MK, źródło: SUM

Dyskusja (0 komentarzy)