Aktualności
Życie akademickie
18 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-18

Kierunkowskaz Kariery – już w czerwcu online!

Od lat w czerwcu maturzyści byli już po egzaminach i, czekając na świadectwa dojrzałości, podejmowali decyzje dotyczące strategii rekrutacji na studia. W czasie pandemii, po wielu tygodniach izolacji i nauki zdalnej, maturalny maraton dopiero się rozpoczął. 

Dla wszystkich, którzy 8 czerwca przystąpili do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy przygotowały w ramach kampanii Studia 2020 Kierunkowskaz Kariery – cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni. Odbędą się w dniach 22–26 czerwca na stronie studia.gov.pl.

Jakie kierunki dają najlepsze perspektywy zatrudnienia i są „wirusoodporne”? Kogo poszukują pracodawcy? Co zawiera program studiów, jak można go wzbogacić czy zmodyfikować? To tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzą prowadzący Kierunkowskaz Kariery. Podczas 5-dniowego cyklu spotkań kandydaci na studia będą mogli poznać: kierunki humanistyczne i społeczne (22 czerwca ), kierunki techniczne (23 czerwca), kierunki medyczne (24 czerwca), kierunki społeczne i ekonomiczne (25 czerwca) i kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze (26 czerwca).

Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o godz. 14:00 i trwać do 17:00. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków. W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach.

Spotkania wspierające tegoroczną rekrutację na studia odbędą się także w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji – MNiSW i Perspektywy – zamierzają je prowadzić tak długo, aż wszyscy tegoroczni maturzyści znajdą swoje miejsca na uczelniach. Udział maturzystów we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie www.studia.gov.pl/studia2020

Dyskusja (0 komentarzy)