Aktualności
Życie akademickie
19 Kwietnia
Opublikowano: 2017-04-19

Kongres Liderów Rzeczypospolitej

21 kwietnia 2017 r. na Stadionie Narodowym odbędzie się Kongres Liderów Rzeczypospolitej. Udział w wydarzeniu wezmą m.in. Mateusz Morawiecki, wiceminister, minister rozwoju, minister finansów oraz Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Podczas kongresu odbędzie się również prezentacja wyników badania przeprowadzonego w ramach programu Start na Rynku Pracy. Jest to pierwszy w Polsce projekt badawczy na tak dużą skalę skierowany do środowiska akademickiego. Celem realizowanych w projekcie badań jest zdiagnozowanie wyzwań stojących przed studentami i absolwentami zaczynającymi karierę zawodową oraz prowokowanie aktywnego dialogu pomiędzy pracodawcami, studentami oraz podmiotami odpowiedzialnymi za szkolnictwo.

Ideą Kongresu Liderów Rzeczypospolitej jest stworzenie ośrodka debaty młodych w zakresie działalności publicznej, zawodowej i społecznej. Ważnym aspektem wydarzenia jest zintegrowanie środowiska akademicko-studenckiego oraz zainspirowanie do aktywniejszych działań społecznych tak w kraju jak i regionie.

Więcej informacji znajduje się na www.kongresliderowrp.pl

Anna Lorenc

Dyskusja (0 komentarzy)