Aktualności
Życie akademickie
27 Marca
Opublikowano: 2024-03-27

Kongres Umiędzynarodowienia już w maju – ruszyła rejestracja

W dniach 13–14 maja w Gdańsku odbędzie się I Kongres Umiędzynarodowienia. Jego uczestnicy będą dyskutować o tym, jak mądrze pokierować internacjonalizacją kształcenia na polskich uczelniach. Ruszyła rejestracja na to wydarzenie.

To nowa inicjatywa Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Mówił o niej już w styczniu na łamach „Forum Akademickiego” dr Dawid Kostecki, dyrektor NAWA. Zapowiadał, że inicjując proces tworzenia strategii internacjonalizacji na poziomie ogólnokrajowym, zaplanowano dwa duże wydarzenia pod szyldem Kongresów Umiędzynarodowienia. Pierwszy ma być poświęcony kształceniu, a drugi – nauce.

Wiadomo już, że wydarzenie, które otworzy szeroką debatę ze środowiskiem akademickim i naukowym na temat kształtu krajowej strategii umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego, odbędzie się za półtora miesiąca, w dniach 12–13 maja, w Gdańsku. Pracownicy polskich i zagranicznych szkół wyższych, przedstawiciele ogólnokrajowych rad i władz państwowych, a także osoby na co dzień pracujące ze studentami czy naukowcami z zagranicy przez dwa dni dyskutować będą o tym, jak mądrze pokierować internacjonalizacją kształcenia na polskich uczelniach.

Do udziału zaproszono wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy, zajmujących się różnymi aspektami kształcenia na uczelniach, m.in. dr Laurę E. Rumbley (dyrektorkę ds. rozwoju, wiedzy i badań w EAIE), dr. Kaia Sicksa (Sekretarza Generalnego DAAD), dr. Jakoba Calice’a (dyrektora zarządzającego austriackiej OeAD), Michala Fedáka (dyrektora wykonawczego słowackiej SAIA) czy dr Minnę Kelhä (dyrektorkę generalną fińskiej OPH).

I Kongres Umiędzynarodowienia odbędzie się w Gdańsku (i online). Program wydarzenia dostępny jest tutaj. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń (formularz rejestracyjny).

MK

Dyskusja (0 komentarzy)