Aktualności
Życie akademickie
04 Marca
Opublikowano: 2019-03-04

Konkurs na kryminał z okazji 100-lecia AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza ogłosiła konkurs na opowiadania kryminalne zawierające motyw uczelni. Najciekawsze, trzymające w napięciu prace z kampusem oraz społecznością AGH w tle, zostaną wydane we wspólnym zbiorze opowiadań.

Krakowska akademia w ten oryginalny sposób postanowiła uczcić przypadający w tym roku jubileusz swojego 100-lecia. W konkursie na opowiadanie kryminalne mogą wziąć udział zarówno profesjonalni twórcy, jak i amatorzy, chcący spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Opowiadania powinny przedstawiać historię kryminalną, nawiązywać do stuletniej historii AGH oraz uwzględniać jeden z wybranych wątków, wśród których znajdują się m.in. laboratoria, superkomputer Prometheus, Barbórka, Juwenalia, działalność kół naukowych, kampus czy Miasteczko Studenckie.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele AGH, a także zaproszony przez organizatorów autor kryminałów. Spośród zgłoszonych utworów zostanie wyłonionych 10 najlepszych opowiadań kryminalnych bądź sensacyjnych, które jesienią 2019 roku zostaną wydane w formie zbioru opowiadań przez Wydawnictwa AGH. Dodatkowo autor każdego wyróżnionego tekstu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Swoje prace, mieszczące się w przedziale od 15 do 30 tys. znaków, zgłaszać można do 30 kwietnia br. drogą elektroniczną na adres: bprasowe@agh.edu.pl. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 3 czerwca 2019 r.

Źródło: AGH

Regulamin konkursu

Dyskusja (0 komentarzy)