Aktualności
Życie akademickie
24 Lutego
Opublikowano: 2017-02-24

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2017

Polscy wydawcy, publikujący m.in. książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, mogą zgłaszać je w do 11. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2017. Zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia 2017 r.

Celem organizatorów konkursu jest promocja i wyróżnienie wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2016 i 2017. Plebiscyt towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki, w dniach 18-21 maja 2017 r. na PGE Narodowym.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze oraz tłumaczenia.

Zwycięzcy poza dyplomami – pierwszy raz w historii konkursu, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO. Nagroda główna w konkursie wyniesie 2 tys. zł. Po tysiącu złotych otrzyma laureat Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych. Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Dla wystawców Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017 udział w konkursie jest bezpłatny. W tym roku po raz pierwszy wydawcy, którzy nie uczestniczą w Targach, mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę. Zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą w wysokości 70 zł + VAT za każdą publikację.

Laureatów konkursu poznamy w piątek 19 maja – w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej.

Organizatorem konkursu są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.muratorexpo.pl/targi/academia/konkurs-academia/

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dyskusja (0 komentarzy)