Aktualności
Życie akademickie
22 Sierpnia
Opublikowano: 2017-08-22

Konkurs na technologiczny startup – Start Jerusalem Competition 2017

Ambasada Izraela w Polsce ogłosiła konkurs na technologiczny startup w ramach międzynarodowego projektu Start Jerusalem Competition 2017.  Konkurs podzielony został na dwie części, podczas których zostanie wybranych 10 finalistów.

Nagrodą Główną jest 5-dniowa wizyta studyjna w Jerozolimie – jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych na świecie. Do udziału w konkursie organizatorzy zachęcają przedsiębiorców. Będzie to okazja do wypromowania swojego startupu i przedstawienia go szerszej publiczności.

Pierwsza część jest skierowana specjalnie do startupów technologicznych założonych przez kobiety. Odbędzie się ona 10 września 2017 r. podczas IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet w Poznaniu. Będzie można wziąć udział w warsztatach z ekspertkami oraz wysłuchać konkursowych prezentacji startupów. Jury wyłoni 3 najlepsze przedsiębiorczynie, które przejdą do finału konkursu. Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach innowacyjnych na przykładzie izraelskich wzorców, które będą organizowane w ramach konkursu.

Do drugiej części konkursu organizatorzy zapraszają wszystkie technologiczne startupy. W drugiej połowie września w Warszawie zostanie wyłonionych 7 kolejnych startupów.

W październiku podczas finałowych prezentacji w Warszawie spośród 10 finalistów zostanie wybrany zwycięzca, który zdobędzie nagrodę główną w konkursie, wyjazd do Izraela (na początku listopada).

Uwaga! Zgłoszenia należy składać do 27 sierpnia 2017.

Kwestionariusz konkursowy: https://goo.gl/forms/bjHQy9l3ryi4teIa2

Wymagania konkursowe:

– Konkurs skierowany jest do polskich startupów z branż: Technology, Web, Mobile i ICT.

– Startup powinien być przynajmniej we wczesnej fazie realizacji (seed stage).

– Do pierwszej, poznańskiej części konkursu będą kwalifikowane startupy założone przez kobietę lub współprowadzone przez kobiety.

– Druga, warszawska część jest otwarta dla wszystkich przedsiębiorców.

– W trakcie poszczególnych eliminacji prosimy o przygotowanie prezentacji w języku angielskim. Prezentacja nie powinna przekraczać 4 minut.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu na: http://embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2017/07-Start-Jerusalem-Competition-2017.aspx

Jerusalem – Startup Capital of Israel: https://www.youtube.com/watch?v=m8ECyAwyAzQ

Jerusalem – innovation hub: https://www.youtube.com/watch?v=G-fBASdB-ow&t=206s

Dyskusja (0 komentarzy)