Aktualności
Życie akademickie
28 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-28

Konkurs Seeds for the Future 2017 rozstrzygnięty

Zakończyła się IV edycja programu HUAWEI Seeds for the Future 2017 w Polsce. Celem inicjatywy jest wspieranie młodych talentów i zachęcanie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wręczenie nagród 12 laureatom odbyło się podczas uroczystej Gali w Instytucie Badawczym NASK w Warszawie.

Do 4. edycji konkursu przystąpili studenci kierunków technicznych, takich jak m.in. telekomunikacja, informatyka lub elektronika z 12 polskich uczelni wyższych. Tegorocznym zadaniem było przygotowanie pracy na jeden ze wskazanych przez organizatora tematów dotyczących cyberbezpieczeństwa w sieci, wykorzystania technologii 5G, zastosowania nowych technologii dla potrzeb nowoczesnych miast oraz pracy w chmurze.

Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd na warsztaty do Chin, gdzie mieści się główna siedziba Huawei. W trakcie wyjazdu laureaci będą mieli możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów firmy oraz zapoznania się z tradycją i kulturą chińską. W tym roku do międzynarodowego grona finalistów programu Seeds for the Future dołączyło kolejnych dwunastu polskich studentów.

Zwycięzcami IV polskiej edycji konkursu Seeds for the Future zostali:

 • Ewelina Badak – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 • Anna Żurawik – Politechnika Gdańska
 • Bartosz Koralewski – Politechnika Łódzka
 • Paweł Wiśniewski – Politechnika Poznańska
 • Agnieszka Blarowska – Politechnika Śląska
 • Nina Pushpakumara – Politechnika Świętokrzyska
 • Patryk Drabiński – Politechnika Warszawska
 • Cyprian Lech – Politechnika Wrocławska
 • Pylyp Radionow – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Aleksandra Tuła – Uniwersytet Jagielloński
 • Piotr Szczepańczyk – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Krzysztof Palczewski – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

– Zachęceni sukcesem poprzednich odsłon przedsięwzięcia, zdecydowaliśmy się w tym roku zrealizować kolejną edycję programu Seeds for the Future. Ogromnie cieszy nas zainteresowanie polskich studentów kierunków technicznych tematyką ICT. Zależy nam na rozwijaniu młodych talentów poprzez stwarzanie im możliwości do zdobycia niezbędnego doświadczenia w międzynarodowym środowisku i przygotowania się do podjęcia pracy w tym sektorze, co zapewni im furtkę do przyszłej kariery – powiedziała Marzena Śliz, dyrektor Public Affairs w Huawei Polska.

Inicjatywa Huawei na rzecz edukacji w zakresie ICT została po raz kolejny zauważona i doceniona przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resorty te objęły patronat honorowy nad programem. Z kolei instytut badawczy NASK dołączył do grona partnerów wspierających konkurs i objął nad nim patronat merytoryczny. Ponadto w tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda dodatkowa w postaci stażu w NASK, którą została wyróżniona Anna Żurawik z Politechniki Gdańskiej.

Uroczystą Galę, odbywającą się 26 czerwca w siedzibie NASK, oprócz studentów i przedstawicieli uczelni wyższych zaszczycili swoją obecnością także goście honorowi: Włodzimierz Marciński – Lider Cyfryzacji i pełnomocnik ministra ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji, prof. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz – zastępca dyrektora NASK i dyrektor ds. naukowych NASK,  Marcin Bochenek – dyrektor Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego NASK oraz prof. Aleksander Nawrat – zastępca dyrektora NCBR.

Program Seeds for the Furure prowadzony jest przez HUAWEI od 2008 roku (w Polsce od roku 2014) i obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.

Adam Tyszkiewicz

Dyskusja (0 komentarzy)