Aktualności
Życie akademickie
24 Sierpnia
Fot. Paweł Skraba
Opublikowano: 2017-08-24

Konrad Bukowiecki ze srebrnym medalem

Konrad Bukowiecki zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w pchnięciu kulą. To pierwszy krążek biało-czerwonych wywalczony na stadionie lekkoatletycznym w stolicy Tajwanu.

Drugie miejsce na podium Bukowieckiemu zapewnił wynik 20,16 m. – Wynik nie jest dobry, bo człowiek, który pcha prawie 22 metry, nie może być z tego zadowolony. Fajnie, że jest medal, chociaż apetyty na pewno były większe – mówił Bukowiecki.

W pierwszej próbie Polak uzyskał niespełna 19 metrów. – Dawno nie było tak słabego pchnięcia w moim wykonaniu. Dobrze, że później się poprawiłem. Cały konkurs dziwnie mi się pchało, troszkę bałem się, żeby nie spalić – dodał.

Bukowiecki dotarł do Tajpej ledwie kilkanaście godzin przed startem. – To nie jest usprawiedliwienie, bo zdecydowałem się na start w Birmingham, gdzie start też mi słabo poszedł – mówił polski kulomiot.

Drugi ze startujących w konkursie Polaków, Jakub Szyszkowski, uplasował się na piątym miejscu.

Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Paweł Skraba

Więcej informacji na stronie uniwersjada.pl i profilu facebook.com/poluniteam.

Dyskusja (0 komentarzy)