Aktualności
Życie akademickie
05 Grudnia
Opublikowano: 2022-12-05

Koźmiński najlepszą szkołą biznesu w regionie

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z opublikowanego 5 grudnia przez „Financial Times” Rankingu Europejskich Szkół Biznesu. W całym zestawieniu wśród stu czołowych uczelni Koźmiński zajmuje miejsce w połowie stawki, a w programie realizowanym wspólnie z ESCP Business School został sklasyfikowany na 3 pozycji.

„Financial Times” tworzy rankingi uczelni ekonomicznych z całego świata na podstawie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi w ciągu roku ukazują się rankingi cząstkowe poszczególnych kierunków studiów, a w grudniu ogólne zestawienie najlepszych szkół z Europy W rankingu Executive MBA Koźmiński uplasował się na 24 miejscu w Europie, a w edukacji menedżerskiej na 40, będąc jednocześnie regionalnym liderem.

Absolwenci kierunku Executive MBA w Koźmińskim pochwalili się, że ich płaca w ciągu 3 lat wzrosła o 79 proc. i był to jeden z największych awansów odnotowanych wśród wszystkich absolwentów europejskich uczelni biznesowych.

Francuska ESCP Business School zbudowała swoją ofertę edukacyjna w oparciu o partnerstwa z 4 uczelniami z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i z Polski, gdzie oferuje wspólny program z naszą uczelnią. Ten transeuropejski program przynosi dobre rezultaty, stąd ESCP znalazła się na podium, zajmując 3 miejsce po HEC Paris i London Business School.

W rankingu „FT” Europę Środkowo-Wschodnią reprezentują tylko trzy uczelnie – Koźmiński (52 miejsce i awans o dwa „oczka” w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia), Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze (62 miejsce) i Wydział Ekonomii i Biznesu słoweńskiego Uniwersytetu w Lublanie (69 miejsce).

Koźmiński jest obecny w rankingach „Financial Times” od 14 lat. Dzięki temu stał się najbardziej rozpoznawalną polską uczelnią biznesową za granicą. Studenci i absolwenci pochodzący z ponad 70 różnych krajów nie tylko odnoszą sukcesy zawodowe gdziekolwiek pracują, ale są też ambasadorami Polski, Warszawy i swojej uczelni.

Akademia Leona Koźmińskiego, założona w 1993 roku, od początku istnienia prowadzi studia angielskojęzyczne równolegle do programów wykładanych po polsku. Pomimo kryzysu ekonomicznego i toczącej się za polską granicą wojny w Ukrainie tegoroczna rekrutacja była rekordowa. Uczelnia przyjęła 2800 nowych słuchaczy. Obecnie kształci się tu 12 tys. studentów. Koźmiński ma umowy partnerskie z ponad 200 uczelniami na całym świecie. Związani z nią naukowcy prowadzą projekty międzynarodowe z kolegami z Harvardu czy MIT.

źródło: ALK

Ranking FT

Dyskusja (0 komentarzy)