Aktualności
Życie akademickie
13 Czerwca
Opublikowano: 2023-06-13

Książka narzędziem wsparcia

Terapeutyczne, edukacyjne i wychowawcze implikacje literatury będą tematem dziewiątego, ostatniego spotkania w ramach cyklu „Pre/teksty” organizowanego przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie. Podsumowanie serii już w najbliższy poniedziałek 19 czerwca.

„Pre/teksty” to autorski cykl interwencyjnych spotkań-debat na granicy literatury i nauki. Dotyczą ważnych dla środowiska akademickiego zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym oraz szeroko rozumianym obszarem uzależnień i wykluczenia społecznego. Oprócz autorów książek zapraszani są także badacze i eksperci, m.in. z dziedziny socjologii, psychologii, w tym psychoterapii, biblioterapii, którzy wskazują możliwe formy pomocy oferowane przez wspólnotę uniwersytecką. Inicjatywa adresowana jest do studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, ale mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66.

Najbliższe będzie miało charakter podsumowujący cały cykl. W poniedziałek 19 czerwca o godz. 18:00 wykład pt. „Książka narzędziem wsparcia. Terapeutyczne, edukacyjne i wychowawcze implikacje literatury” wygłosi dr Wanda Matras-Mastalerz z Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji literatury, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Kieruje Zespołem ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami.

W okresie od października 2022 do maja 2023 odbyło się w ramach cyklu osiem spotkań, które są dostępne online. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie . Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

PRETEKSTY 9 plakat

Dyskusja (0 komentarzy)