Aktualności
Życie akademickie
27 Października
Źródło: Adobe Stock
Opublikowano: 2021-10-27

Laboratorium kodowania na Uniwersytecie SWPS

Szkoła IT Coders Lab rozpoczęła współpracę z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym i została partnerem dydaktycznym otwartego w tym roku kierunku informatyka. Eksperci szkoły opracowali program laboratoriów kodowania, które poprowadzą w ramach zajęć z podstaw matematyki i programowania.

Cykl warsztatów z praktykiem branży IT będzie miał formę bootcampu programistycznego. Pierwsze zajęcia dla studentów informatyki na Uniwersytecie SWPS już niebawem.

Studenci będą uczestniczyli w zajęciach przygotowanych na bazie wybranych ćwiczeń i projektów wymaganych aktualnie na bootcampach Coders Lab. Nasze 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły programowania sprawia, że wiemy, jak efektywnie uczyć nawet te osoby, które nie miały wcześniej styczności z IT. Stały kontakt z trendami technologicznymi oraz wymaganiami pracodawców powoduje, że wiemy też, czego uczyć. Programy oraz materiały bootcampów są dostosowywane do wymagań rynku pracy i aktualizowane co 3–4 miesiące. Nie bez znaczenia jest tu partnerstwo z grupą Pracuj.pl, które daje nam stały wgląd w potrzeby pracodawców – przekonuje Jacek Tchórzewski, współzałożyciel i główny wykładowca Coders Lab.

Bootcamp to bardzo intensywna forma nauki, która w stosunkowo krótkim czasie ma dostarczyć praktycznych umiejętności potrzebnych do zdobycia pierwszej pracy w branży IT. To nauka wymagająca sporo zaangażowania i samodyscypliny. Kursanci mogą jednak liczyć na stałe wsparcie ze strony trenera specjalizującego się w danej technologii, którym zazwyczaj jest programista lub tester pracujący na co dzień w komercyjnej firmie. Laboratoria na Uniwersytecie SWPS prowadzone w formie bootcampu mają być uzupełnieniem kierunku uniwersyteckiego, do którego wprowadzają wymiar praktyczny oraz wiedzę ekspertów na bieżąco obserwujących potrzeby rynku pracy.

Współpraca SWPS z firmą Coders Lab niesie za sobą wiele korzyści. Jest połączeniem dużej dawki wiedzy przekazywanej przez wykładowców uczelni, uzupełnionej autorską metodyką nauczania firmy Coders Lab, gwarantującą uzyskanie cennej praktyki w zakresie programowania. Jestem pewien, że zarówno studenci, jak i potencjalni pracodawcy docenią tę synergię – nie ma wątpliwości dr Piotr Zawistowski z Katedry Informatyki na Wydziale Projektowania Uniwersytetu SWPS.

Program laboratoriów kodowania opracowano na bazie bootcampu Python. Technologia ta jest wykorzystywana przede wszystkim w pracy programistów back-end oraz przy analizie dużych ilości danych. To język bardzo uniwersalny, a jego znajomość jest poszukiwana przez pracodawców, co dla absolwentów oznacza szerokie perspektywy zawodowe. Zajęcia będą prowadzone na platformie edukacyjnej Coders Lab opracowanej na potrzeby nauki zdalnej. Ćwiczenia zostaną zorganizowane w niewielkich, maksymalnie 10-osobowych grupach, co zapewnia najlepszy kontakt z prowadzącym oraz wysoką efektywność nauki.

Coders Lab to pierwsza w Polsce szkoła IT, która powstała w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma
rozpoczynała jako start-up, a dziś jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z oddziałami regionalnymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Kursy Coders Lab mają swoich odbiorców również za granicą – w Rumunii, Indonezji i Hiszpanii, gdzie spółka działa poprzez partnerów franczyzowych. W 2018 roku Coders Lab otrzymał prestiżową nagrodę dla start-upów podczas jubileuszowej, 10. edycji Aulerów. Szkoła posiada w swojej ofercie kursy z zakresu programowania front-end i back-end, testowania manualnego i automatyzującego – w tym m.in. kursy programowania w językach JavaScript, Python, Java czy Node.js. Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących rozpocząć karierę w IT, jak i dla programistów posiadających już doświadczenie w branży, którzy myślą o rozwinięciu swoich umiejętności.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)