Aktualności
Życie akademickie
07 Kwietnia
Opublikowano: 2020-04-07

Laureaci Programu BioLAB 2020-21

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłosiła listę laureatów Programu BioLAB. Na roczny staż do jednego z czterech renomowanych ośrodków badawczych w Stanach Zjednoczonych wyjedzie 43 studentów.

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin, jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, m.in. „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

W ramach tegorocznej edycji nadesłano 102 wnioski. Rekrutacja składała się z dwóch etapów: oceny formalnej i merytorycznej elektronicznego wniosku zgłoszeniowego oraz rozmów z komisją kwalifikacyjną. Z powodu pandemii koronawirusa rozmowy po raz pierwszy odbyły się w całości przez Skype’a. Na staż zakwalifikowano 43 studentów reprezentujących 15 szkół wyższych. Najwięcej wywodzi się z Uniwersytetu Warszawskiego (11), Uniwersytetu Jagiellońskiego (6) i Uniwersytetu Wrocławskiego (6). Wyjadą do jednego z czterech renomowanych ośrodków badawczych w USA: Oklahoma Medical Research Foundation, University of Chicago, University of Texas, Southwestern Medical oraz Center University of Virginia.

MK, źródło: www.fulbright.edu.pl

Lista laureatów Programu BioLAB

Dyskusja (0 komentarzy)