Aktualności
Życie akademickie
01 Grudnia
Źródło: materiały prasowe
Opublikowano: 2022-12-01

Łazarski nawiązał współpracę z NatWest Group

NatWest Group w Polsce i Uczelnia Łazarskiego podpisały umowę o współpracy. Eksperci i ekspertki w obszarze bankowości poprowadzą zajęcia m.in. na temat zapobiegania przestępczości finansowej. 

To pierwsze tego rodzaju partnerstwo dla brytyjskiej instytucji finansowej. Umożliwi ono studentom I stopnia kształcącym się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego zdobycie umiejętności z zakresu przeciwdziałania przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwa, bankowości oraz finansów. Dokument podpisali Andrzej Pacek, Head of NatWest Poland oraz dr Tomasz Braun, prorektor Uczelni Łazarskiego.

Cieszymy się, że będziemy współpracować z NatWest w zakresie wymiany wiedzy i realizacji projektów edukacyjnych. Dzięki temu nasi studenci będą mogli uczyć się od najlepszych praktyków z branży finansów i bankowości. Przygotowujemy także w kooperacji z NatWest odpowiednio dopasowane i rozbudowane programy studiów. W planie mamy organizację wydarzeń naukowych i rozwijanie wspólnych projektów badawczych – wyjaśnia dr Tomasz Braun.

Pracownicy NatWest poprowadzą wykłady i konwersatoria w języku angielskim na temat zapobiegania przestępczości finansowej (ang. Introduction to financial crime prevention). Wyjaśnią, w jaki sposób instytucje finansowe chronią swoich klientów przed przestępstwami finansowymi i ich konsekwencjami oraz jakie działania podejmują, żeby ograniczać zagrożenia z nimi związane.

W ramach drugiego cyklu zajęć, studenci wprowadzeni zostaną w temat ryzyka w aspekcie prawnym, finansowym i reputacyjnym (ang. Know Your Customer: Due Diligence Journey). Poruszony zostanie także temat zarządzania ryzykiem w kontekście kryptowalut, osób zajmujących eksponowane stanowiska w gospodarce oraz pod kątem usług globalnych (ang. correspondent banking).

źródło: Łazarski

Dyskusja (0 komentarzy)